קריאה באנגלית היא החלק הבסיסי והראשוני בלימודי אנגלית, זהו למעשה החלק הראשון בלימוד השפה שבו אנחנו מתנסים, וכבר בבית הספר, תוכניות הלימוד של משרד החינוך מנסות להוביל אותנו לקריאה שוטפת ולשימוש תדיר בקריאה בשפה, אך למרות הניסיון לשים דגש על חשיבות קריאת האנגלית, לרוב הישראלים פשוט יותר דווקא להבין אנגלית.

במיוחד כאשר אנחנו פוגשים בשפה שאינה שפת האם שלנו, קריאה נראית לנו מרתיעה במיוחד. מילים רבות באנגלית מורכבות מאותיות שאינן נשמעות, שנכתבות שונה ממה שהן נשמעות, והשפה אינה כל כך פשוטה לכתיבה וקריאה.

עם זאת, לקרוא באנגלית משפר בצורה משמעותית את רמת השפה הכללית שלך בכלל ואת אוצר המילים באנגלית, בפרט. בעזרת קריאה נכונה כל תהליך לימוד השפה הופך להרבה יותר נעים, אם זה יכולת כתיבה, אוצר המילים המתרחב בצורה משמעותית, גם הדקדוק והשימוש בזמנים הופך פשוט יותר, ועם שיפור הרמה גם הדיבור נראה כמו משימה קלילה.

החשיבות של קריאה באנגלית בהחלט גדלה בשנים האחרונות והפכה להיות דרישה בסיסית כמעט לכל צעד שאנו עושים בחיים. האנגלית נמצאת בכל מקום, כל הזמן, אם זה בספרי הלימוד השונים בכל שנות הלימוד – מבית הספר היסודי ועד לתארים מתקדמים באונירסיטאות השונות, ואם זה במהלך חיי הפנאי שלנו, באינטרנט ובטלוויזיה.

קריאה באנגלית - לקרוא אנגלית בקלות

איך לומדים לקרוא באנגלית?

כמו כל תהליך למידה עם תוכן רב, מידת ההשקעה היא שתקבע את רמת האנגלית שלכם, ולימוד בצורה נכונה ומקצועית ימנע בזבוז מיותר של זמן ומשאבים. יש להבין שלימוד שפה זה לא עניין פשוט והוא אורך זמן, דורש סבלנות ובעיקר דורש מוטיבציה גבוהה.

עם זאת, על מנת לשפר את יכולת הקריאה באנגלית שלנו איננו זקוקים להרבה חוץ ממעט הכוונה וזמן פנוי.
על מנת להבין מה אתם צריכים לקרוא, ומה יכולת הקריאה הנוכחית שלכם בחרו ספר שקראתם כבר בעברית, והתחילו לקרוא אותו באנגלית. זה יגרום לכם להבין יותר בקלות את המשמעות של התוכן הנקרא ויקל עליכם להבין מילים מתוך ההקשר של הספר. אם אתם מצליחים לקרוא בצורה שוטפת, מעולה – התקדמו לספר מעט יותר מסובך, כזה שעוד לא קראתם ומתאים לרמת הספרים שאתם קוראים בעברית. אם אתם מתקשים בקריאה ומשתמשים בצורה תכופה במילון או מדלגים על מילים, נסו לקרוא ספר מעט פשוט יותר.

כמו שבעברית כאשר אנחנו קוראים ספר לעיתים נתקלים במילים שאיננו מכירים אך אנחנו מבינים אותם מההקשר הכתוב, כך ניתן לעשות גם כאשר קוראים אנגלית. זה יסייע לכם להבין את המשמעויות של המילים ולאט לאט המילים יחדרו לתוך מאגר אוצר המילים באנגלית שלכם. 

לימוד קריאה באנגלית בוול סטריט:

אחד הקווים המובילים של Wall Street  הוא הקצאת משאבים לפיתוח פדגוגי ברמה השוטפת. השיטה הייחודית שלנו מאפשרת לנווט בין תלמיד אחד לאחר כאשר ישנה הלימה בין צרכיו של כל תלמיד. הדרישות האקדמאיות בישראל מחייבות רמה גבוהה באנגלית תוך השגת פטור ברמה מתקדמת כבר בשנים הראשונות. אנחנו הופכים את הקריאה לסוג אחר של חוויה. לרשימת ספרים באנגלית מומלצים לתלמידנו – קראו כאן. העמוד מתעדכן בשוטף 

קריאת ספר באנגלית יכולה להפוך לסיוט לתלמידים שאינם מכירים את הכללים הבסיסיים של השפה ועוד יותר לדכא כל תלמיד שמנסה לקרוא ואינו מצליח. בוול סטריט ילמדו אתכם את השלבים הראשונים תוך תרגול קריאה בזמן אמת ועד למטרה הסופית: קריאה שוטפת של ספרים באנגלית, הבנת הנקרא וכמובן יכולת ניתוח לטקסטים ברמה אוניברסיטאית.

קוראים אנגלית בכיף עם וול סטריט

כאשר מתגבשת אצל התלמיד יכולת ההבנה הבסיסית אז בהכרח ישנו מעבר אוטומטי לשלב הבא: חיזוי הטקסט. הווה אומר יכולת להבין מה יוצג בשלב הבא של התוכן. בתוך כך אנו משלבים את הכלים הפדגוגיים המתקדמים ביותר ומאפשרים לתלמיד להעשיר את אוצר המילים באנגלית, לעמוד על ההיבטים הדקדוקיים, לשאול שאלות ולמצוא את מיקום התשובה בטקסט כמו גם לחדד את הזיכרון מהחומר שנקרא.

Wall Street הינו בית הספר המוביל בישראל לקורסים אונליין ללימוד אנגלית. אנו מציעים לכם שיטה עולמית הכוללת כ-20 אלף תלמידים מכל רחבי העולם. הסניפים הראשונים שהוקמו אי אז באיטליה, בתחילת שנות ה-70 של המאה הקודמת, הפכו במרוצת השנים לשם נרדף של איכות לימוד והקניית כישורי שפה, כיום הלימודים נערכים בעיקר במערכות לימוד אונליין, שפותחו עבור וולסטריט הבינלאומית.

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

סגירת תפריט
Call Now Button
×
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן