אנגלית ללימוד עצמי

08 ביולי 2021

הרבה אנשים שמתעניינים בלימודי אנגלית מתלבטים האם ללמוד לבד באופן עצמאי או במסגרת קורס כיתתי. לכל אחת משיטות הלימוד יתרונות וחסרונות משלה. מצד אחד לימוד אנגלית עצמי מאפשר גמישות בתכני הלימוד התקדמות בקצב אישי, ומצד שני, לימוד במסגרת כיתתית הוא יותר חווייתי, ומספק מסגרת תומכת ואפשרות לתרגל שימוש בשפה מדוברת.

לפניכם כמה מהנקודות שצריך לקחת בחשבון כשמחליטים האם ללמוד אנגלית לבד או בקורס:

לימוד אנגלית עצמי

 

לימוד אנגלית בקורס

יתרונות: 1. ניתן לקבוע לבד את לוח הזמנים, להתמקד בנושאים שמעניינים אותו יותר ולדלג על נושאים אחרים. 2. למידה עצמית מאפשרת לתלמיד ללמוד בזמן שמתאים לו ולהתקדם בקצב האישי שלו. חסרון: לימוד עצמי מצריך משמעת עצמית גבוהה. English Leader יכול לתת ליווי ותמיכה בתהליך הלמידה, וגם לסייע בבעיות נקודתיות במקרה של שאלות שעולות או דברים לא ברורים. יתרונות: 1. אפשרות לתרגל שיחה באנגלית, לשפר את יכולת הביטוי ואת הביטחון בשפה. 2. ליווי צמוד של צוות, שמעניק תמיכה וסיוע, ופן חברתי ללימוד בקבוצה. חסרון: ככל שהכיתה גדולה יותר, כך גדל הסיכוי שרמת התלמידים לא תהיה אחידה – ושקצב הלימוד יהיה לא נכון עבור התלמיד.

לימוד אנגלית עצמי

יתרונות: 1. ניתן לקבוע לבד את לוח הזמנים, להתמקד בנושאים שמעניינים אותו יותר ולדלג על נושאים אחרים. 2. למידה עצמית מאפשרת לתלמיד ללמוד בזמן שמתאים לו ולהתקדם בקצב האישי שלו. חסרון: לימוד עצמי מצריך משמעת עצמית גבוהה. English Leader יכול לתת ליווי ותמיכה בתהליך הלמידה, וגם לסייע בבעיות נקודתיות במקרה של שאלות שעולות או דברים לא ברורים.

לימוד אנגלית בקורס

יתרונות: 1. אפשרות לתרגל שיחה באנגלית, לשפר את יכולת הביטוי ואת הביטחון בשפה. 2. ליווי צמוד של צוות, שמעניק תמיכה וסיוע, ופן חברתי ללימוד בקבוצה. חסרון: ככל שהכיתה גדולה יותר, כך גדל הסיכוי שרמת התלמידים לא תהיה אחידה – ושקצב הלימוד יהיה לא נכון עבור התלמיד.

לימוד אנגלית בוול סטריט – הטוב שבשני העולמות

לימודי אנגלית בוול סטריט מאפשרים לשלב בין שני העולמות: גם לימוד עצמאי אונליין, בכיתה הדיגיטלית, בעזרת שיעורי מולטימדיה, גם לימוד בכיתות קטנות אונליין או פיזית בסניף תל אביב, וגם פעילויות חברתיות שמשלימות את התמונה. בשיטת לימוד זו אפשר ליהנות מהיתרונות של לימוד עצמי, גמיש ומותאם אישית לצד התמיכה שמעניק ליווי שלEnglish Leader וההנאה שבלימוד קבוצתי.

קורסי האנגלית של וול סטריט כוללים שיעורי מולטימדיה, שבעקבותיהם מתקיים שיעור אנגלית בכיתה שנועד לסגור את מעגל הלמידה. השיעור מתקיים אונליין או בקבוצות קטנות של תלמידים, שכולם נמצאים באותו רמת לימוד. את השיעור מנחה מורה פרטי לאנגלית, בעזרת שמיעה, התבטאות, תיקון ההתבטאות וחוזר חלילה (באמצעות טכנולוגיה שפותחה בוולסטריט העולמית), כל אלה משפרים הידע באנגלית של התלמידים ואת יכולת ניהול השיחה.

שיטת הלימוד המשולבת של וול סטריט מוכחת כשיטה הטובה בעולם ללימוד אנגלית, כבר 40 שנה. שילוב בין מתודות שונות מאפשר קליטה טובה יותר ומקיפה יותר של השפה. על פי מחקר שפרסם משרד החינוך האמריקני ומחקרים בינלאומיים אחרים, לימודים המשלבים בין תרגול באינטרנט ללמידה פנים אל פנים, יעילים יותר מכל אחת משיטות הלימוד בנפרד. כל אלה תומכים בשיטת הלימוד הייחודית של וול סטריט - היא השיטה הטבעית ללמוד אנגלית.

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך: