החשיבות של תכני וידאו בלימוד שפה

28 באוג׳ 2021

4 סיבות שיוכיחו לכם שאפשר ללמוד אנגלית מסדרת טלוויזיה

אם גדלתם בשנות ה-90 אין סיכוי שאתם לא יודעים מי זו נטליה אוריירו. כוכבת הטלנובלות הפכה לבת בית בישראל, כשאופרות הסבון הדרום-אמריקניות כדוגמת "בובה פראית" כבשו את מסך הטלוויזיה בארץ.

על איכות התכנים אפשר אולי להתווכח, אבל דבר אחד בטוח: הטלנובלות העניקו לישראלים מתנה מופלאה, ובחינם: שפה נוספת. כך, עשרות אלפי צעירים וצעירות בישראל למדו לדבר ספרדית רק מצפייה בסדרה הטלוויזיונית. די מדהים, לא?

אנחנו יודעים; לא מעט אנשים סבורים שצפייה בסדרות טלוויזיוניות היא בזבוז זמן, או משהו שעושים רק בשביל לנקות את הראש ותו לא. אולם, האמת היא שלהרגל הזה יש גם לא מעט יתרונות.

אז אספנו לכם 4 סיבות שמסבירות מדוע לתוכן וידיאו עלילתי יש חלק נכבד בתהליך רכישת שפה חדשה:

כי אפשר גם לראות

היתרון הגדול של טלוויזיה לעומת ספר הוא ההיבט הוויזואלי, שמאפשר לנו להבין סצינה מסוימת לא רק מבחינה מילולית אלא גם בהקשר הנראה לעין שלה. כך, לא אחת אפשר להבין דיאלוג מסוים בצורה טובה יותר, הודות למחוות הגוף או הבעות הפנים של השחקנים, ובכך להבין גם את הרבדים העמוקים יותר של השיחה המילולית שהתנהלה ביניהם.

כי זה מרגיל את האוזן לשפה

צפייה בתוכן שמעניין אתכם תרחיב באופן משמעותי את אוצר המילים שלכם, ותרגיל את האוזן שלכם לשמוע, ואז להבין, מגוון מבטאים ואינטונציות. עם הזמן, כשתגלו שאתם מצליחים להבין טוב יותר, גם הביטחון העצמי שלכם יגדל.

כי נחשפים גם לקונטקסט 

שפה גבוהה זה טוב ויפה, אבל את זה אפשר לספוג גם מספרים או עיתונים. תכני טלוויזיה, לעומת זאת, יחשפו אתכם לצד השימושי יותר של השפה, כגון סלנג וביטויים אותנטיים שהם חלק בלתי נפרד מסיטואציות יום-יומיות, וילמדו אתכם גם על ההקשר התרבותי שלה.

כי זה מדרבן 

מוטיבציה היא תכונה חשובה בכל הנוגע ליכולת שלכם לקלוט שפה חדשה, וכשאתם צופים בתוכנית שמעניינת אתכם יש לכם תמריץ אמיתי להבין מה קורה שם ומה בדיוק הגיבורה הראשית אמרה הרגע. וההנאה הגלומה בצפייה בתוכן מקורי ומהנה? זה רק בונוס.

והעיקר, לא לפחד כלל

תוכן טלוויזיוני הוא כלי לימודי נהדר, שכן מלבד האלמנט החווייתי הוא מספק לצופים סיבה טובה להתנסות בשפה חדשה. אם כך, לא פלא שבבית הספר לאנגלית Wall-Street הפיקו סדרה קומית עלילתית עם דמויות קבועות שקל להזדהות איתם. הסדרה הזו מהווה חלק אינטגרלי  משיטת הלימוד הייחודית Blended, והיא מספקת בסיס מוצק להתנסות אקטיבית בכל 4 כישורי השפה: שמיעה, דיבור, קריאה וכתיבה.

כך, התלמידים לומדים להקשיב לשיחות בין הדמויות ולא לפחד מדיאלוג שמתנהל רק באנגלית, הם משוחחים או לוקחים חלק במשחק תפקידים המבוסס על מה שראו, וקוראים וכותבים טקסטים שמתעסקים בתוכן הזה בדיוק.

וכמו בסדרה "חברים", אחרי זמן קצר ניתן בקלות להזדהות עם אחת או כמה מהדמויות, והכי חשוב – לקשר בין סיטואציות מוכרות לבין מילים שמאפיינות אותן בצורה כיפית וחווייתית. הפרקים השונים מותאמים כמובן לרמת הקושי של כל תלמיד, אבל כמו כל טלנובלה טובה – זה לא באמת משנה מתי תתחילו לצפות; אתם תבינו מה קורה די מהר. באחריות.

רוצים לשמוע עוד על שיטת הלימוד הייחודית של וול-סטריט? הקליקו כאן.

נושאים נוספים שעשויים לעניין אתכם: