ידיעה ושליטה באנגלית נדרשת כחובה במרבית ממסלולי הלימודים האקדמיים ואף ברוב המשרות הנחשקות בתחום הייטק. רמת אנגלית בדרישות הקבלה ללימודים אקדמיים משתנה ממוסד אחד למשנהו. כמו כן, ישנם שינויים בדרישות האנגלית בין המסלולים השונים לתואר ראשון ובין תפקידים מסוימים בחברות היטק.

תואר ראשון:

בנוסף לדרישות קבלה המסורתיות כמו בגרות ופסיכומטרי, מסלולי המחשבים, הנדסה, תוכנה וכדומה, יידרשו מהמועדים המעוניינים להתקבל למסלולי לימוד אלה רמות אנגלית גבוהות יותר מבין החוגים לספרות, תיאטרון או גיאוגרפיה. הסיבה המרכזית לכך נעוצה בעובדה שמרבית הלימודים בתואר ראשון מסוג זה נלמדים בשפה האנגלית. מה גם בשוק התעסוקה לאחר סיום הלימודים יידרשו רמת אנגלית גבוהה עקב אופי התפקיד.

דוגמא למסלולים הדורשים רמת אנגלית מתקדמת ניתן יהיה למצוא במכללות טכנולוגיות רבות בניהם במכללה אפקה אשר מתמחה בלימודי הנדסה לתואר ראשון ושני. רמת האנגלית במקומות אלו במסלולי תואר ראשון בתחום מדעי המחשב לדוגמא בדרך כלל נגזרת ממבחן הפסיכומטרי והדרישה תהיה סביב ציון של 180 או לחלופין לאלו שציון האנגלית בפסיכומטרי שלהם לא גבוה או עדיין לא עברו את המבחן ניתן לקבוע את רמת האנגלית על ידי הנתונים המתקבלים ממבחן אמ"יר.

משרות הייטק:

כפי שציינו קודם לכן הדרישה לשליטה בשפת האנגלית חשובה גם עבור קבלה למשרות הייטק נחשקות לאחר סיום הלימודים. בוגרי לימודי מחשבים, הנדסה, תוכנה וכדומה המעוניינים לעבוד בחברות הייטק בארץ ובחו"ל יהיו חייבים להפגין שליטה בשפה האנגלית. רבות מחברות ההייטק העובדות בארץ ובחו"ל נדרשות לעבוד בשפה האנגלית מול גורמים בחו"ל, בתוכנות מחשב כאלו ואחרות ובמסגרת פיתוחים שונים. ולכן מועמד לעבודה המעוניין לשלוח קורות חיים למשרה בחברות הייטק יהיה חייב לציין בקורות החיים שלו את רמת האנגלית. בנוסף לבדיקה פנימית על ידי מבחן קבלה של רוב החברות המבצעות אותו בעת מיון המועמדים לתפקיד מסוים.

לסיכום, שליטה בשפה האנגלית בעולם הייטק שהולך וגדל ללא הרף הנה תנאי הכרחי להשתלבות בלימודים אקדמיים בתחום ובחברות ההיטק בהמשך. עידן הגלובליזציה התורם רבות לענף ההיי טק מחייב מהעוסקים והעובדים בתחום ידיעת שפה אוניברסאלית לצורך מילוי תפקידם כראוי. בעלי אנגלית כשפת אם או בעלי ידע רחב באנגלית עסקית מקבלים ללא ספק יתרון אל מול אלו שרמת האנגלית שלהם אינה גבוהה. ומקומות תעסוקה רבים בתחומים שונים ובעיקר בתחום ההיי טק יעדיפו להעסיק אותם.

אז אחרי כל מה שצוין לעיל אין ספק שלימודי האנגלית יכולים להכריע את הקבלה למסלול הלימודים שלכם ולמשרה בה אתם מעוניינים. השקעה בלימודים, הרחבת השפה ואימון שוטף בדיבור באנגלית יכול לתרום לכם רבות ללימודי תואר ראשון ולמקומות תעסוקה.

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות

Call Now Button דילוג לתוכן