קורות חיים באנגלית

חיפוש עבודה בעידן הגלובלי מחייב אתכם לבנות קורות חיים באנגלית בצורה נכונה ובשפה רהוטה. וול סטריט בית הספר המוביל ללימודי אנגלית, פורס בפניכם את העולם המיוחד של האנגלית העסקית ובדרך מציע כמה טיפים שיסייעו לכם להגיע למטרה.

ראיון עבודה באנגלית
Designed by Freepik

במה שונים קורות החיים באנגלית?

קורות חיים באנגלית (Resume או CV – קיצור של Curriculum Vitae שמשמעו בלטינית "קורות חיים"), הכתובים בצורה קולחת ונכונה מהווים את הסנן הראשון בתהליך הארוך של חיפוש עבודה. כתיבת קורות חיים באנגלית שונה במהותה מכתיבת קורות חיים בעברית. ראשית, יש להבחין בין הנמענים: האם מדובר באנגלית בריטית, אנגלית אמריקאית או אנגלית אוסטרלית? לכל אחד מאלו יש פורמט שונה ולהבדלים הקטנים יש משמעות רבה בעיני הקורא. בארצות הברית למשל נהוג לצרף תמונה לקורות החיים, אך בישראל הדבר פחות מקובל.

מאיפה מתחילים?

כאשר מדובר בחברה אמריקאית נהוג לשלוח מכתב מקדים (cover letter) ל-CV שלכם. שם, תספרו לקורא על עצמכם בתמציתיות. מכתב מקדים כזה יהווה גם את השיווק הראשוני שלכם מול המראיין. אמנם לא כל המגייסים קוראים את המכתב הזה, ובכל זאת חשוב להשקיע במכתב המקדים, כי הוא ההזדמנות שלכם למשוך את תשומת לב המראיין ולהציג את עצמכם איך שאתם רואים לנכון, בלי להיות צמודים לפורמט המגביל של קורות החיים.

מכתב מקדים לקורות החיים צריך להיות קצר ותמציתי. אל תנסו לכלול בתוכו את כל תולדות חייכם, כי זה לא אפשרי. נסו להיצמד לתאור המשרה כפי שפורסם, ומצאו את הנקודות בקורות החיים שלכם שמתאימות לדרישות התפקיד. מהמלצה זו אתם יכולים להבין שאי אפשר לכתוב נוסח קבוע של מכתב מקדים, אלא יש להתאים את המכתב למשרה הספציפית ולדרישות המסוימות שלה.

בניסוח המכתב המקדים, שימו לב לכמה דברים:

 • הישארו חיוביים: כאן לא המקום להזכיר מדוע עזבתם מקום עבודה, או מה היו הקשיים שלכם בתפקיד הקודם.
 • הימנעו מקלישאות: מי שקורא את המכתב המקדים שלכם מכיר את כל הקלישאות. לכן כשאתם מתארים תכונות אישיות שלכם, היצמדו לכמה תכונות מרכזיות שבאמת מאפיינות אתכם ונסו להוסיף הוכחות בשטח ליכולות אלה.
  למשל, נסו לכתוב משהו כזה: "Possess strong communication and customer skills, which increased customer satisfaction by 55%".
 • צרפו את המכתב לגוף המייל: אם אתם שולחים את קורות החיים בדוא"ל, כדאי לצרף את המכתב המקדים לגוף ההודעה, וכך להגדיל את הסיכוי שהוא ייקרא ויועבר הלאה עם קורות החיים במקרה שההודעה עוברת בין גורמים שונים.

איך לכתוב קורות חיים באנגלית?

חיפוש עבודה, במיוחד בגלל התחרות שבשוק, חשוב שיעשה בצורה הנכונה, רק כך תשיגו את המטרה הסופית. המסמך צריך להיות מתומצת, ורצוי מאוד שייכנס כולו בעמוד A4 אחד. השתמשו בתבליטים (bullets) ושורות קצרות בכל סעיף, והדגישו כותרות ומילים מרכזיות. זכרו שקורות החיים צריכים להיות ברורים גם למי שאינו מתמצא בתחום העיסוק שלכם, ולכן שמרו על ניסוח בהיר.

מסמך קורות חיים באנגלית יחולק למספר חלקים:

 •    Personal/Contact Information - on your CVPersonal Information/Contact Information
  בחלק זה מסרו רק את הפרטים החשובים ליצירת קשר: שם מלא, טלפון, כתובת, דוא"ל. ניתן להוסיף גם תאריך לידה, אך אין צורך להכניס פרטים אישיים שאינם רלוונטיים למשרה כמו מספר תעודת זהות, מקום לידה או מצב משפחתי.
 • Professional Experienceכתיבת קו
  חלק זה, כמו כל חלק בקורות החיים, צריך להיות מסודר בסדר כרונולוגי הפוך (מהחדש ביותר לישן ביותר). בתאור הניסיון התעסוקתי שלכם, הדגישו את פועלכם בכל תפקיד. לא מספיק לכתוב מה כלל התפקיד, אלא מה היו ההישגים שלכם. לשם כך השתמשו ב-action words חיוביות כמו – achieved, developed, managed, encouraged, improved. אם ניתן למדוד את ההישגים שלכם מספרית, ציינו אותם (למשל בכמה אחוזים הגדלתם את המכירות או הקטנתם את ההוצאות, וכו').
 • EducationEducation on your CV
  בחלק זה ציינו הכשרה פורמלית ולאחר מכן קורסים והכשרות נוספות. ציינו אם קיבלתם תעודות הצטיינות, מלגות או אם עסקתם בהתנדבות במהלך הלימודים.
 • Skills בקורות החיים באנגלית Skills
  בחלק זה ניתן להיכנס פרטים כמו יישומי מחשב ושפות שבהם אתם שולטים.
 • Military Service
  בחלק זה אין צורך להרחיב במיוחד, אלא אם כן שירתתם בקבע תקופה ארוכה או שלא עבר זמן רב מאז השירות הצבאי שלכם.

בנוסף, בקורות חיים באנגלית נהוג לרוב לכתוב פסקה מקדימה המסכמת את כל קורות החיים בכמה משפטים, מעין תקציר מנהלים. כותרת הפסקה הזאת יכולה להיות profile או objective, או ללא כותרת בכלל. בפסקה זו אתם מצהירים מי אתם ואיזה עבודה אתם מחפשים (או במילים אחרות מדגימים איך הפרופיל המקצועי שלכם מתאים לדרישות המשרה). חשוב לשמור על פסקה זו קצרה ועניינית, ולהכניס בה מידע רלוונטי ממקומות העבודה האחרונים. כמו כן, ניתן להכניס כמה תכונות אישיות, אך רק כמה תכונות בודדות שבאמת מאפיינות אתכם ורלוונטיות למשרה. אמירות כלליות כמו hard working או team player הן שחוקות ומיותרות.

עשה ואל תעשה בכתיבת קו"ח:

 1. תמונה בקורות חיים – לא מומלץ!
 2. מספר עמודים בקו"ח – עמוד אחד, ולבכירים עד 2 עמודים.
 3. גופן – השתמשו בגופן ברור וקריא, אין צורך להיות מצועצעים, שמרו על מסמך נקי ומסודר.
 4. תוכן המשפטים והתיאורים צריך להיות קצר, תמציתי וברור, לא להימרח בהסברים.
 5. יש לכתוב את היסטוריית העבודה לפי סדר כרונולוגי.
 6. הוסיפו דוגמאות על אופן הניהול שלכם ויכולת הנעה של אנשים ועובדים בתיאור המשרה. 
 7. מומלץ להוסיף תחביב, ספורט או פעילות התנדבותית שמצביעה על אופי האדם שהנכם.
 8. השתמשו בשפה חיובית, והדגישו יכולות.
 9. ודאו שכל הפרטים נכונים, לפני השליחה.
 10. ודאו שהקובץ מצורף למייל – לא כדאי להתחיל ברגל שמאל 🙂

כתבתם קורות חיים מעולים וקבעו לכם ראיון עבודה? מצוין! לחצו כאן – כדי לבדוק את רמת האנגלית שלכם לקראת ראיון העבודה

גם, העזרו בדוברי אנגלית

אם אנגלית אינה שפת האם שלכם, מומלץ ביותר שתיעזרו בגורם מקצועי בשלב הכתיבה או בשלב ההגהה של קורות החיים. אפשרות נוספת היא להעביר אותם לקריאה של כמה חברים שהם דוברי אנגלית כשפת אם, ולקבל מהם תיקונים והערות. גם אם נדמה לכם שהאנגלית שלכם מצוינת, יכולות להיות טעויות קטנות שיחמקו מעיניכם. טעות בניסוח באנגלית יכולה לעשות רושם לא טוב על המעסיק, במיוחד אם אחת מדרישות התפקיד היא יכולת כתיבה באנגלית.

Wall Street, בית הספר הטוב בארץ ללימודי אנגלית בכל הרמות, יפרוס בפניכם את הדרך הנכונה שתוביל אתכם למשרה המבוקשת. הוותק הארוך שלנו כמו גם צוות המומחים האיכותי והשיטה הייחודית שלנו הפכו אותנו למובילים בישראל. אנו גאים לספק לכם שפה ברמה שלא הכרתם!
לקבלת פרטים נוספים נא לפנות אל מנהלת המחלקה העסקית במייל: business@wsi.co.il
או בטלפון 050-2647545.

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

ליצירת קשר עם יועצת לימודים עסקית: לי חינגלי

דוא"ל: business@wsi.co.il

טלפון: 2044*

סגירת תפריט
Call Now Button
×
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן