לימודי אנגלית לילדים ונוער

18 במאי 2023

בתור הורים אתם כבר יודעים - ילדיכם עתידים להיתקל בשפה האנגלית כמעט בכל פינה בחייהם. ועם כל הכבוד לאנגלית שהם לומדים בבית הספר, הם כנראה יצטרכו הרבה יותר מזה בעולם האמיתי. אין ספק שחשוב לפתח ולשפר כישורי אנגלית לילדים ולנוער כבר מגיל צעיר - בדיוק בשביל זה וולסטריט פה. 

החיים לצד השפה האנגלית

כיום אנו מבינים את חשיבות השפה העברית עבור העולם המודרני וכן עבור התקדמות והצלחה, בין אם בבית הספר התיכון, או בהמשך בלימודים האקדמיים, הרי שתרצו להעניק לילדכם את ההזדמנויות הטובות ביותר להשתפר, להתקדם וללמוד. 

חשוב לחשוף את ילדכם לשפה האנגלית לא רק עבור הלימודים, כי אם גם עבור שימושים טכנולוגיים כדוגמת, המחשב, תוכנות מחשב שונות וכן האינטרנט המשמש כמאגר מידע ותקשורת עם כל העולם. בשל חשיבות השפה האנגלית, לימוד אנגלית לילדים בגילאים מוקדמים יכולים להקנות ידע ולסייע לילדכם – כך שנקודת הפתיחה שלהם בחיים תהיה גבוהה יותר.

בבתי הספר היסודיים החשיפה הראשונית של הילדים לשפה האנגלית מתחיל בגיל 8-9, לאחר שהללו כבר רכשו את יכולות השפה העברית. אולם חשיפה מוקדמת יותר לשפה האנגלית תייצר קרקע לימודית פורייה עבור ילדכם, ותסייע להם גם במהלך רכישת כישורי השפה העברית

מחקרים רבים מראים כי לימודי אנגלית לילדים לא רק תורם להבנת השפה האנגלית, אלא גם מפתחים קשרים קוגניטיביים המסייעים לכל אזור הלמידה במוח. דווקא מאחר ומדובר בשפה שנייה הדורשת מן הילדים מאמץ מחשבתי רב יותר מאשר במהלך למידת השפה העברית

לימודי אנגלית לילדים ונוער - האם זה כדאי?

אנחנו יודעים, שילוב תחומי העשרה נוספים בחייהם של ילדיכם זו לא משימה פשוטה במיוחד, שכן הלו"ז שלהם עמוס ממילא. לימודים, חברים, פרויקטים בבית הספר ועוד לא דיברנו על מוטיבציה…
אף על פי כן, אחד היתרונות הגדולים בלימודי שפה בגיל צעיר הוא יכולת קליטה מהירה יותר.
מה שאומר שגם עם מעט שעות תרגול שבועיות ניתן להגיע לתוצאות משמעותיות בשטח.
בנוסף לכך, ילדים שלומדים אנגלית יהנו מאוצר מילים עשיר יותר בעתיד וחידוד היכולות הלשוניות גם בשפה העברית - מה שישפר את הישגיהם בשאר התחומים. 

כיצד מתחילים בתהליך הקניית השפה האנגלית לילדים?

מאחר ואין מסגרת לימודית – ציבורית המלמדת ילדים אנגלית בגילאים צעירים, הרי שבתור הורים תוכלו לחשוף את ילדכם לשפה האנגלית בדרך חוייתית וכיפית המשלבת למידה, ריכזנו עבורכם מספר טיפים

·      מוסיקה - השמיעו לילדכם מוסיקה הכוללת מילים באנגלית, כיום ישנו מגוון רחב של דיסקים ושירים לילדים באנגלית שתוכלו להשמיע לילדכם במהלך נסיעות באוטו, בזמן שהם מציירים, או סתם במהלך היום.

·      תוכניות טלוויזיה - ישנן תוכניות טלוויזיה המותאמות לגילאים צעירים וכוללות את יסודות האנגלית לילדים, כיום, ניתן לרכוש קלטות DVD  או לצפות דרך תוכניות הכבלים בתוכניות טלוויזיה המותאמות לילדים שכוללות תוכן דידקטי.

·      משחקי מחשב - מצאו משחקי מחשב המשלבים מילים באנגלית, חיות ומוסיקה, ישנם המון משחקים כיפיים שימשכו את ילדכם לשחק ותוך כדי כך ללמוד.

·      דברו עם ילדכם באנגלית - צרו אוצר מילים ושחקו עם ילדכם, תוכלו להכין כרטיסיות, תאטרון בובות או כל משחק העולה על רוחכם שישלב את השפה האנגלית ויחשוף את ילדכם לשפה האנגלית בצורה נעימה המשלבת משחק והנאה.

נוסף לכך, תוכלו לרשום את ילדכם לפעילויות או לקורסי לימוד אנגלית לילדים במסגרות השונות, אנו בוול סטריט מציעים קורסי אנגלית לילדים המשלבים למידה חוייתית, משחקים ופעילויות שונות עבור ילדים בטווח גילאים נרחב.

השיטה הטבעית  ללימוד אנגלית - גם לצעירים

הניסיון ארוך השנים שלנו בלימודי שפה הוכיח לנו שילדים שנהנים מלימודי האנגלית - מצליחים בלימודי אנגלית. לכן, שיטת לימוד אנגלית המשלבת הוראה, משחקים, קריאה בספרים, תרגול שיחה ועוד (או בקיצור, כל הדברים שמדמים למידת שפה באופן טבעי) היא המומלצת ביותר! הילדים לא רק לומדים את השפה באופן רשמי, אלא ממש חווים אותה כאילו הם נולדו במדינה דוברת אנגלית!

4 שלבים בדרך לאנגלית המושלמת

אם ילדיכם יעברו שיעורי אנגלית ע"פ 4 העקרונות הבאים, תוכלו להיות רגועים שהם ידעו אנגלית. 

  1. אבני היסוד - הבסיס לידיעת השפה (כל שפה, לא רק אנגלית) טמון בלמידת האלפבית. על התלמידים לתרגל זיהוי, כתיבה וביטוי של כל אות במדויק ובביטחון.
  2. קריאה - קריאה מרובה באנגלית משפרת באופן מובהק את הביטחון העצמי. ישנם מגוון כלים לתרגול - החל מספרים, דרך כתוביות לסדרות וסרטים ועד למשחקי מחשב עם טקסטים מרובים באנגלית.
  3. הבנה - קריאה לבדה לא תמיד מספיקה ולכן חשוב לשלב גם שיעורי דקדוק ואוצר מילים - תפקידם לוודא שמה שנלמד קודם לכן אכן מיושם באופן הנכון והקוהרנטי ביותר. חשוב לשים במיוחד לב לשלב זה, על מנת ליצור הרגלי למידה ודיבור נכונים כבר מההתחלה. 
  4. תרגול - איך מגבירים מיומנות ומעלים את הביטחון העצמי? תרגול, תרגול ואז עוד קצת תרגול. חשוב לשים דגש רב על חזרתיות ושיפור מתמיד של כישורי הדיבור וההבנה, לצד שינון אוצר המילים וחוקי הדקדוק.

 

לסיכום, ניתן להבין כי חשיפת הילדים לשפה האנגלית בגיל צעיר היא חשובה לאין שיעור ויכולה לקדם את ילדכם במובנים ואופנים שונים, לכן, אל תהססו להתחיל ללמד את ילדכם אנגלית בגיל צעיר.

 

שיהיה בהצלחה!
אנחנו כאן לכל דבר שתרצו :)

» קורס אנגלית אונליין שמותאם בדיוק עבורך