מחקרים שבוצעו במספר מדינות בעולם בקרב אלפי נבדקים, הוכיחו קשר ישיר בין רמת האנגלית של הנבדק להכנסה החודשית שלו. כך, נבדקים שרמת האנגלית שלהם היתה גבוהה קיבלו שכר גבוה יותר מנבדקים שרמת האנגלית שלהם נמוכה יותר, ממצא שמוכיח שהשפה האנגלית היא כלי בעל משקל משמעותי המאפשר לאנשים להשתלב בארגונים, חברות ומקצועות נחשקים. ואם נוסיף לכך את תמונת המצב במשק ובשוק העבודה הישראלי הרי שניכר, כי עובדים אשר רוכשים אנגלית ברמת שפת אם יכולים להתקדם באופן משמעותי מבחינה תעסוקתית.

בעידן של פוסט קורונה וחשש מהתפתחות מתמשכת של המגיפה, עובדים רבים מצאו את עצמם מחוסרי עבודה עם עתיד תעסוקתי מעורפל. ואולם, מציאות תעסוקתית זו פסחה על העובדים אשר רכשו במהלך השנים אנגלית ברמת שפת אם, עבורם שוק העבודה נפתח והתרחב ועבר את הגבולות שהיו מוכרים לנו. מסתבר, שהיום היצוא הישראלי מתבטא לא רק במוצרי צריכה, אלא בכוח עבודה מקצועי שזוכה להצעות עבודה מכל העולם בדרגות שכר גבוהות. נתונים אלו זוכים לגיבוי ממחקר חדש ופורץ דרך המוכיח, שידיעת האנגלית, גם אם אינה קשורה בקשר ישיר למקום העבודה, משפיעה על רמת החיים.

מחקר בינלאומי שנערך ב-2014 ואשר כלל יותר מ6,000 תלמידי אנגלית, ב-12 מדינות שונות כגון: ברזיל, סין, גרמניה, פולין, ארה"ב, מקסיקו, רוסיה ועוד, מצא כי:

  1. 50% לא היו מרוצים מתוצאות מבדק הרמה שלהם בתחילת הקורס.
  2. נמצא קשר ישיר בין רמת ההכנסה של התלמיד לבין הרמה שלו במבדק הרמה באנגלית:
  3. תלמידים שעלו ברמות האנגלית עד לרמה רהוטה, כלומר רמה 14 ומעלה – דיווחו על רמות שכר גבוהות בכ-29% מדוברי אנגלית ברמה בינונית, וכ-34% שכר גבוה יותר מדוברי אנגלית ברמת מתחילים רמה 1-5.
  4. תלמידים ברמות הבינוניות דיווחו על רמות שכר גבוהות בכ20% מאלה שנמצאו ברמת אנגלית מתחילה.

הגילוי המדהים התגלה גם כמנבא הצלחה לתלמידים פעילים, שעלו ברמות הידע בהתאם לתכנית הלימודים ומעבר לכך, המחקר מצביע על כך שגם תלמידים שעלו מרמה 17 או 18 לרמות גבוהות יותר, משימה קשה לכל הדעות, הצביעו על שיפור במדדים הנ"ל.

 

 סולם רמות הידע באנגלית של וולסטריט- איזו רמה אתה?

סולם רמות אנגלית וול סטריט

 

רמת התחרות הגבוהה, האופי הבינלאומי ומורכבות התחומים הללו הופכים את השליטה באנגלית לרכיב קריטי עבור אנשי קריירה במגוון תחומים. שליטה ברמה טובה באנגלית הינה תנאי הכרחי עבור עורכי דין העובדים מול לקוחות מחו"ל או לקוחות ישראלים המשקיעים בחו"ל (עסקאות נדל"ן, שיתופי פעולה בינ"ל וכו'), עבור אנשי מכירות המקימים דוכנים בכנסים בינ"ל, מהנדסי תוכנה העובדים מול צוותי חברה מעבר לים, ועוד אינספור דוגמאות, אבל החשוב מכל, ללא קשר למקצוע או לסיבת הלימודים, 100% מהתלמידים מצביעים על שיפור בביטחון העצמי שלהם כתוצאה מעליה בסולם הרמות של וולסטריט.

סולם הרמות של וול סטריט, סולם בינלאומי שהוכר על-ידי אוניברסיטת קיימברידג׳ כולל 20 רמות ומאפשר לכל תלמיד להכיר במדויק את רמת האנגלית שלו, ידע שמאפשר התקדמות אחראית ויסודית עם בסיס דדקטי איתן. 

 

למבדק רמה חינם >>

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות

Call Now Button דילוג לתוכן