exercisesPast Perfect: תרגול בנושא זמן עבר מושלם באנגלית

Past Perfect: תרגול בנושא זמן עבר מושלם באנגלית

מנסים להבין מה הקטע עם Past Perfect? רוצים תרגול אנגלית למתחילים בנושא המבלבל הזה שנקרא 'עבר מושלם'? מחפשים טקסטים ללימוד אנגלית בנושא Past Perfect? הגעתם למקום הנכון!

אם אתם פה, יכול להיות שאתם כבר מכירים את הזמנים Past Simple ו-Present Perfect והתרגול הנוכחי של Past Perfect הוא בדיוק מה שחסר לכם על מנת שתוכלו להשתמש בצורה נכונה בהטיות של פעלים בזמנים השונים.  

אז קדימה, בואו נבין ונתרגל את ה-Past Perfect. 

 

איך משתמשים בזמן Past Perfect? 

על מנת ליצור משפט רגיל בזמן עבר מושלם, עלינו לצרף את הפועל "had" לצורת הפועל Past participle (או כפי שמלמדים פה בישראל - V3) של הפועל שעשינו. למשל:

You had met him before.”: אתה כבר פגשת אותו בעבר. 

 

על מנת ליצור משפט שאלה עם זמן עבר מושלם, מחליפים במיקום של המילה had ונושא המשפט. לדוגמה:

“Had you met him before?”

 

ואם תרצו ליצור משפט שלילה, תצטרכו פשוט להוסיף את המילה "not" (או את הקיצור 'nt) למילה had:

“You hadn’t met him before.”

 

להלן טבלה שמסכמת את כל צורות השימוש בזמן עבר מושלם: 

past perfect1.png

מתי משתמשים בזמן עבר מושלם?

נשתמש בזמן עבר מושלם כאשר נרצה לדבר על משהו שקרה לפני משהו אחר שקרה בעבר. 

בשל כך, כמעט תמיד נשתמש ב-Past Perfect במשפט שבו נתאר פעולה נוספת שקרתה בעבר ב-Past Simple. לדוגמה:

Bob was exhausted. He had worked hard all day.

שימו לב שבעברית אין הבחנה בין עבר פשוט לעבר מושלם, ולכן התרגום של המשפט הזה בעברית הוא "בוב היה מותש. הוא עבד קשה כל היום" - לא קיימת הפרדה בין הזמן שבו הוא היה מותש בעבר, לבין הזמן שבו הוא עבד קשה כל היום - שהיה גם בעבר, אבל לפני שהגיע למצב שבו היה מותש (זה למעשה הייתה הסיבה שבגללה הוא היה מותש). 

לעיתים קרובות תיתקלו במשפטים עם עבר מושלם אשר משתמשים בתארי הפועל הבאים: already, just, never, previously - אלו יוצבו בין המילה had/have לבין הפועל בצורת ה-Past Participle. 

דוגמאות למשפטים שמשתמשים בעבר מושלם ועבר פשוט:

 

 • When Miguel arrived, the party had already started: כשמיגל הגיע (עבר פשוט), המסיבה כבר התחילה (עבר מושלם).

 • The kids were really excited about visiting the fun park. They’d never been before: הילדים התרגשו (עבר פשוט) מאוד לבקר בפארק השעשועים. הם מעולם לא היו (עבר מושלם) שם לפני כן.

 • I didn’t go to see the film with my friends because I’d already seen it: לא הלכתי (עבר פשוט) לראות את הסרט עם החברים שלי כי כבר ראיתי (עבר מושלם) אותו.

 • When we went outside it had just begun to rain: כשיצאנו (עבר פשוט) החוצה בדיוק התחיל (עבר מושלם) לרדת גשם.

 • The new CEO joined the company last month. She’d previously worked for a pharmaceutical firm: המנכ"ל החדש הצטרפה (עבר פשוט) לחברה בחודש שעבר. היא עבדה (עבר מושלם) בעבר בחברת תרופות.

 • My brother sold his car on Saturday. He’d had it for 20 years!: אח שלי מכר (עבר פשוט) את האוטו שלו ביום שבת. היה (עבר מושלם) לו אותה במשך 20 שנים.

 • When we got to the airport we realized we’d left the tickets at home: כשהגענו (עבר פשוט) לנמל התעופה הבנו שהשארנו (עבר מושלם) את הכרטיסים בבית.

 • Tim had just retired when you joined the firm, hadn’t he?: טים בדיוק פרש (עבר מושלם) כשאת הצטרפת (עבר פשוט) לחברה, לא?

 • Had the boys already done their homework when you spoke to them?: האם הבנים עשו (עבר מושלם) כבר את שיעורי הבית שלהם כשדיברת (עבר פשוט) איתם?

 

 

Past Perfect או Past Simple?

לנסות להבין האם לתאר פעולות בעבר מושלם או בעבר פשוט יכול בהחלט להיות מבלבל, אבל הנה כלל שיעזור לכם לזכור מתי משתמשים במה:

 • אם אתם מתארים סדר פעולות שהתרחשו בעבר בסדר כרונולוגי (לפי סדר התרחשותן מהראשון ועד האחרון), השתמשו בעבר הפשוט. לדוגמה:
  Yesterday my alarm didn’t ring so I woke up late and missed the bus: אתמול השעון המעורר שלי לא עבד (עבר פשוט) ולכן קמתי (עבר פשוט) מאוחר ופספסתי (עבר פשוט) את האוטובוס.

 • אם אתם מתארים פעולות שקרו בעבר אבל לא בסדר כרונולוגי, תיאלצו להבהיר כי אחת הפעולות קרתה בעבר הרחוק יותר, ואז עליכם להשתמש בעבר המושלם. לדוגמה:
  Yesterday I woke up late and missed the bus because my alarm hadn’t rung: אתמול התעוררתי (עבר פשוט) מאוחר ופספסתי (עבר פשוט) את האוטובוס כי השעון המעורר שלי לא צלצל (עבר מושלם).

או - 

I arrived at work late because I’d missed the bus.: הגעתי (עבר פשוט) לעבודה מאוחר כי פספסתי (עבר מושלם) את האוטובוס. 

 

עבר מושלם מתמשך - Past Perfect continuous

עד כה דיברנו על הגירסה הפשוטה של העבר המושלם (Past Perfect simple), אך לצורת הפועל הזו יש גם גישה מתמשכת. בצורה זו אנחנו עדיין מתארים פעולה שקרתה לפני פעולה אחרת שקרתה גם היא בעבר, רק שהפעולה שאותה אנחנו מתארים היא פעולה מתמשכת ולא פעולה בודדה. למשל: 

When we arrived, Laura’s Mum had been cooking for six hours!: כשהגענו (עבר פשוט), אמא של לורה בישלה (עבר מושלם) במשך שש שעות!

על מנת ליצור את הפעולה המתמשכת, יש לצרף לפועל "had" את המילה "been" ואת הפועל בצורת ה-ing שלו. להלן דוגמאות נוספות: 

 • He had been walking

 • They had been waiting

 • Had you been sleeping?

 • She’d been studying for hours when she finally took a break.

 • How long had you been waiting when the train arrived?

 • It’d been snowing for hours when it eventually stopped this afternoon.

 • Where had he been playing before he moved to this club?

 • When Kim walked into the office, the two receptionists had just been arguing.

 

אז… עבר מושלם פשוט או עבר מושלם רציף?

אם אתם רוצים להתייחס למאורע או פעולה בודדת, השתמשו בעבר מושלם. למשל: 

I didn’t have a coffee with my colleagues because I’d already had one at home: לא שתיתי קפה עם הקולגות שלי כי כבר שתיתי קפה בבית.

 

אם ברצונכם להתמקד במשהו מתמשך שקרה לפני פעולה או אירוע שקרה בעבר, השתמשו בגירסה הרציפה של הזמן. למשל: 

When the boss arrived at the meeting, the team had been discussing some new proposals: כשהבוס שלי הגיע לפגישה, הצוות כבר דן בכמה הצעות חדשות. 

 

שימוש בעבר מושלם על שלל צורותיו ייקח את רמת האנגלית שלכם לשלב הבא, ויגרום לכם להישמע יותר נינוחים, מובנים ואותנטיים בשפה האנגלית. אם תרצו ללמוד קצת יותר לעומק כיצד מדברים בטבעיות באנגלית, קורס האנגלית של וולסטריט יכול לעזור לכם כפי שעזר למאות אלפי תלמידים בעבר. 

 

רוצה להתמקצע בתרגולים נוספים? הנה כמה שאולי יעניינו אותך:

- תרגול צורת הסביל באנגלית
- תרגול זמן הווה מושלם
- תרגול זמן הווה ממושך
- תרגול זמן הווה פשוט

תרגולים נוספים
תרגול בנושא שמות תואר השוואתיים

הדרך הנפוצה ביותר להשוואה באנגלית היא שימוש בשמות תואר השוואתיים (כדוגמת יותר ופחות) המבטאים הבדל נגלה בין אנשים, חפצים, מקומות, מצבים וכו׳. עמוד זה כולל מידע נוסף על שמות תואר השוואתיים.

Present Simple: תרגול בנושא הווה פשוט

ההווה הפשוט הוא לרוב הזמן הראשון באנגלית שלומדים, בין אם זה בקורס אנגלית או אפילו בבית הספר. זהו הזמן הפשוט ביותר (לא סתם קוראים לו כך) וגם הנפוץ ביותר בשפה האנגלית, ולכן חשוב שכל דובר אנגלית ישלוט בו.