ראיון עבודה באנגלית

בעידן הנוכחי, שהעולם הופך אט אט לכפר גלובלי אחד גדול, וכזה שמאלץ את שיטות העבודה הישנות להתאים למשבר הקורונה ולעבודה מהבית ובאמצעות זום, חשובה במיוחד רמת האנגלית שלכם. חברות ענק מתחזקות סניפים ברחבי העולם וחלק נכבד מהתפקידים דורש  שיתוף פעולה בין גורמים בכל העולם ולא רק בישראל, חלק גדול מהתפקידים בתחומים רבים כמו היי-טק, מנהל עסקים, כלכלה וכדומה, דורשים ראיון עבודה גם עם גורמים חוץ מדינתיים,  כמו סמנכ”ל חברה שיושב בארצות הברית או מנהל מחלקה שמנהל את סניף החברה בלונדון.

ראיון עבודה הוא סיטואציה מלחיצה וקשה במיוחד.  המראיין מודד בזכוכית מגדלת את קורות החיים שלכם, ושואל שאלות שאמורות לקבוע את המשך תהליך המיון בחברה שאליה ניגשתם. חשוב מאוד לזכור שלכל ראיון שאתם ניגשים, יש מועמדים רבים לכל משרה. אתם צריכים לבלוט מעל כל השאר, להוכיח את רמת המיומנות שלכם המקצועית והאישית ואסור לכם לעשות טעות שעלולה לגרום למראיין להעריך אתכם פחות.

עכשיו דמיינו שהראיון שאליו אתם ניגשים הוא בכלל לא בשפת האם שלכם, אלא ראיון עבודה באנגלית. יכול להיות שאתם ברמה מקצועית גבוהה בתחום שבו אתם מחפשים עבודה, וגם מצליחים להעביר את המסר הרצוי בראיונות עבודה, אבל בסיטואציה התחרותית והקשה של ראיון עבודה, תחושת חוסר הנוחות מתגברת ומתעצמת והכל נעשה באנגלית.

הכנה לראיון עבודה באנגלית

במקרה שאנגלית היא לא שפת האם שלנו, ישנן בעיות שונות שעולות תוך כדי הראיון, לפני ואף לאחריו. אנחנו, בני האדם, נוטים לחשוב בשפת האם שלנו, ותשובות שיכולות להרשים מראיין עבודה בשפה מסויימת לרוב לא עוברות בצורה דומה באנגלית. וכששימוש באנגלית ברמת הדו שיח המקצועי אינו חלק מהותי מהתפקיד הנוכחי שלכם או שאתם מרגישים לא בטוחים בוודאות מלאה בתשובות שלכם- הכינו את עצמכם, אל תתנו לתפקיד הנכסף לחמוק מבין אצבעותיכם בגלל חוסר מוכנות.

דרך מעולה להתגבר על הפחד והלחץ היא להגיע לראיון העבודה כשאתם מוכנים לכל שאלה שהמראיין ישאל. וכשאתם יודעים מראש מה השאלות שישאלו אותכם, מדד הלחץ יורד משמעותית בדרך כלל. בשביל שהאנגלית לא תהווה עבורכם מכשול, חשוב להתכונן לראיון העבודה באנגלית בצורה איכותית, ועל מנת להצליח בראיון העבודה באנגלית, צריך להתחיל לחשוב באנגלית.

צפו בסרטון של מרווה,שבזכות לימודי האנגלית בוול סטריט הצליחה לצלוח את ראיון העבודה באנגלית

כתבתם קורות חיים מעולים וקבעו לכם ראיון עבודה? מצוין! לחצו כאן כדי לבדוק את רמת האנגלית שלכם לקראת ראיון העבודה

איך להתנהג בראיון עבודה באנגלית?

אם המראיין שלכם אינו מישראל, צאו מנקודת הנחה שקיימים הבדלים ברמת הפורמאליות הצפויה ממכם בראיון עבודה באנגלית. היו מנומסים מתמיד, הורידו מרמת השיווק העצמי המצופה ממכם בראיונות עבודה שמתנהלים בעברית, נסו להמנע משאלות אינטימיות למראיין והורידו מרמת האינטנסיביות בשיחה. ואל תאחרו.

 

טיפים לראיון עבודה באנגלית

  1. חשוב מאוד להתאמן. תנסו למצוא חבר או עמית לעבודה שאנגלית היא שפת האם שלו ותנסו לקיים עימו סימולציה על מנת לבדוק את רמת המוכנות שלכם לראיון העבודה באנגלית, ועל מה אתם צריכים לעבוד על מנת להגיע בטוחים לראיון העבודה.
  1. תמיד אפשר לשפר את האנגלית. גם אם אתם מרגישים מצוין עם השליטה שלכם בשפה האנגלית, תמיד יש מקום לשיפור נוסף. פתחו ספר והתחילו לקרוא, זה יכול לסייע גם לאוצר המילים שלכם וגם לשימוש בדקדוק, ובמיוחד ספרים ברמה גבוהה, שיעלו את רמת האנגלית שלכם פלאים.
  1. עברו על מונחים מקצועיים בתחום שבו אתם מתראיינים, על אתר החברה שבה אתם ניגשים לראיון העבודה, ותגיעו ברמת מוכנות גבוהה על מנת שתגיעו בבטחון מקסימלי ובידיעה שהמראיין לא יכול לפנות אליכם בשאלה שתוציא אותכם מאזור הנוחות שלכם.
  1. ראיונות עבודה רבים מתחילים בשאלה כללית, כמו ?What can you tell me about yourselfהכינו את התשובה לשאלה זו מראש. כתבו נאום קצר באנגלית המסכם את קורותיכם והישגיכם, והתאמנו עליו. הנאום צריך להיות באורך של דקה עד דקה וחצי, לכן כדאי אפילו למדוד את הזמן שלוקח לכם להשמיע אותו. עם זאת, כשאתם מגיעים לראיון, על אף שהכנתם את הנאום מראש, נסו שלא יישמע מדוקלם מדי. זה טוב שהתכוננתם, אבל אתם צריכים להיראות נינוחים וטבעיים.

שאלות נפוצות בראיון עבודה באנגלית

  • What can you tell me about yourself?
  • Why are you interested in the posted position?
  • What are your most remarkable abilities?
  • Why did you leave your last job?
  • What qualifies you to this specific position?
  • Where do you see yourself in 5 years from now?
 

מסגרת קורס אנגלית עסקית, תעשה עבודת הכנה לראיון עבודה בצורה מושלמת.
ההכנה של בית הספר לאנגלית וול סטריט כוללת: הכרות עם אוצר המילים והביטויים הנפוצים בראיונות עבודה שונים, תרגול שיחה עם דגש על שאלות ותשובות תוך שימוש בשפה גבוהה ובכללי הדקדוק הנכונים, וכמו כן יבוצעו סימולציות שמדמות בצורה הטובה ביותר ראיונות אמיתיים, ובהם
יתורגלו כל הכלים שנלמדו בסדנא. תחושת הביטחון העצמי של המשתתפים בקורס תעלה מאד בעקבות הידע והכלים שהם ירכשו במהלך הקורס.

ליצירת קשר עם יועצת לימודים עסקית: לי חינגלי

דוא”ל: business@wsi.co.il

טלפון: 050-2647545

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות