התרבות העסקית במדינות שונות דוברות אנגלית

12 בספט׳ 2019

אם אתם חושבים שלדעת לדבר את השפה האנגלית זה מספיק בהחלט בשביל להסתדר בעולם העסקי אז אתם טועים. טועים בגדול. לדבר אנגלית בעולם העסקי זה לא רק השפה עצמה אלא התנהלות שלמה - תרבות עסקית. במדינות שונות דוברות אנגלית בעולם יש תרבות עסקית. תרבות כללית עסקית מקומית וכן תרבות כללית בינלאומית. ואת שתיהן חשוב להכיר. ובכדי להיות לא רק מוכנים אלא להיות הכי טובים שאפשר - חשוב לקחת קורס אנגלית עסקית.

בכל העולם נהוגה תרבות עסקית:

תרבות עסקית היא דבר הנהוג בכל העולם אבל נתרכז בארצות דוברות אנגלית. כאשר אתם, בתור אנשי עסקים ישראליים מנהלים עסקים מקומיים אתם מתנהלים אחרת מאשר כאשר אתם מתנהלים מול אנשי עסקים מארצות שונות בעולם. ולא מדובר רק בשפה עצמה אלא בהתנהלות התרבותית. בכדי להתאים את עצמכם להתנהלות התרבותית הזו אתם לא רק צריכים אלא חייבים קורס אנגלית עסקית. התרבות העסקית מתחילה בלבוש - ישנו לבוש רשמי לפגישות עסקיות וישנו קוד לבוש מאוד ברור מה לובשים ומה לא לובשים לפגישה עסקית בחוץ לארץ. אמנם קוד הלבוש הוא לא מחמיר כמו רשימת האיסורים של משפחת המלוכה הבריטית אבל הוא בהחלט מחמיר יותר מהתרבות הישראלית בה נהוג לדוגמא להגיע אפילו בג'ינס לפגישה עסקית בעוד במדינות אחרות אותם מכנסיים נחשבים לבגדי עבודה ויום יום פשוטים למדי. התרבות העסקית ממשיכה בהתנהלות - איך פונים למי שעומד מולכם, איך מציגים את מי שעומד לידכם, את מי נהוג להציג קודם, באיזה תואר לפנות לכל אחד מן המשתתפים והלאה. צריך לדעת כיצד לגשת לאנשים ומה יכול להיחשב כחוצפה, איך מתנהלים בשיחה בזמן קבלת פנים ובזמן ארוחה עסקית. לכל דבר ולכל פרט יש חשיבות ולעיתים חוסר ידיעה או חוסר הבנה יכולים לגרום לצד השני לחשוב שאתם מזלזלים או שלא אכפת לכם. וכמובן, חלק גדול וחשוב, בעיקר במדינות דוברות אנגלית היא השפה האנגלית - כל מי שמגיע לפגישות עסקיות, בין אם הם בארץ או בחוץ לארץ, עם לקוחות או ספקים דוברי אנגלית - חשוב שידע אנגלית. ידיעת השפה האנגלית באופן בסיסי לא מספקת, צריך לשלוט במושגים רבים בלקסיקון העסקי, וכאן שוב נזכיר לכם את החשיבות הגדולה של לימודי אנגלית עסקית לפני הנסיעה.

  • בקורס תלמדו מושגים בסיסיים בשפה האנגלית העסקית ותבינו איך לשלב אותם במשפטים בכתיבה ובשיחה
  • תלמדו כיצד לנהל שיחה ברמה גבוהה תוך שימת דגש על לבוש, הבעות פנים, לבוש והתנהגות כללית שתהיה תואמת להתנהלות העסקית.
  • תבינו כיצד לכתוב מיילים, הרצאות וקומוניקטים עסקיים שתוכלו לשלוח בבטחה ללקוחות דוברי אנגלית

קורס אנגלית לעסקים יספק לכם את הביטחון שאותו אתם צריכים על מנת להתנהל בעולם העסקי שרובו אם לא כולו דובר אנגלית. כמו כן, ניתן להירשם ללימודי אנגלית עסקית של וולסטריט שיספק לכם דגשים נקודתיים לגבי המדינה הספציפית אליה אתם נוסעים לפגישה עסקית או איתה אתם מנהלים קשרים עסקיים. תוכלו גם להתמקד ולהתמקצע במהלך הקורס בתחום הספציפי שבו אתם עוסקים ולקבל חומרי קריאה כך שתוכלו לקרוא ולהבין עוד ועוד בתחום וגם כמובן להגדיל את אוצר המילים באנגלית עסקית לצורך הפגישה הספציפית בפרט ולפגישות הבאות באופן כללי. רוב אם לא כל אנשי העסקים הישראליים שמנהלים קשרים עסקיים עם ארצות דוברות אנגלית בעולם כבר הבינו את החשיבות של האנגלית העסקית ונרשמו במקביל לעבודה שלהם אפילו אם מדובר בתפקידים בכירים ללימודי אנגלית בקורס אנגלית עסקית. נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך: