10 טיפים להצלחה בלימוד אנגלית

Aug 19, 2020

אם אתם רוצים לשפר את רמת האנגלית שלכם, ולהיות חלק מקהילה גלובלית דוברת אנגלית בחיי היום-יום, אלה הטיפים שיעזרו לכם בלמידה. תזכרו, ידיעת האנגלית משפרת היבטים רבים של החיים, גם בעבודה, גם בתחושה האישית, גם בהישגים אליהם אנחנו שואפים. איך אתם יכולים להשיג את רמה האנגלית הדרושה כדי להצליח? המשיכו לקרוא >>

1. הגדירו מטרה

לשם מה אתם מעוניינים לשפר את האנגלית שלכם? כדי למצוא עבודה טובה יותר, להתחיל ללמוד במדינה דוברת אנגלית, לטייל, לאתגר את עצמכם? לא משנה מה המטרה שלכם, ברגע שאתם מגדירים מטרה אתם צריכים להיצמד אליה.

2. מצאו קורס אנגלית שמתאים לכם ולסגנון הלמידה שלכם

בבית-הספר לימדו את כולנו אנגלית באופן אחיד, אבל האמת היא שלכל אחד מאיתנו יש את הדרך שמתאימה לו ללמוד ולרכוש שפה. וול סטריט מציעה לכם ללמוד אנגלית במגוון אמצעים: שמיעה, דיבור, תרגול חזרתי של המילים, קריאה, שיחה רבת משתתפים, בסניף או באונליין, וכל-זאת בהתאם למטרות שהצבתם ומתוך דגש על לימוד חווייתי, קל ומהנה.

3. קחו אחריות

למידה זה תהליך שדורש זמן ומסירות, ובמיוחד כשרוצים לרכוש שפה אין קסמים. אתם ורק אתם יכולים לקחת אחריות על הלמידה שלכם. נוחות הלמידה בכיתה הדיגיטלית של וול סטריט מאפשרת גמישות בזמנים. זכרו שתרגול קצר ויציב טוב יותר מאשר למידה בתקופות ארוכות ולא סדירות, אין צורך לבלות את כל היום בלמידת האנגלית: שעה אחת ביום תספיק לכם ללמוד ולתרגל את האנגלית בכל דרך שתבחרו: קריאה, האזנה או ביצוע תרגילים.

4. קראו כמה שיותר

גם אם הרמה שלכם היא בסיסית מאוד, אתם יכולים להתחיל לקרוא חומרים באנגלית המותאמים לרמה שלכם - אם מה שאתם קוראים קשה מדי, אל תתייאשו, צרו קשר עם יועץ הלימודים שלנו או המורה הפרטי שלך בוול סטריט להתאמת חומרי קריאה.

5. צפו בסרטים וסדרות באנגלית

צפו בסרטים וסדרות ללא כתוביות; השתמשו באינטרנט כדי לחפש דברים שמעניינים אתכם: תחביבים או סרטים קצרים הקשורים למקצוע או לעבודה שלכם, קלים להבנה ומשפרים את רמת האנגלית גם בצורה ממוקדת. כשאתם צופים או קוראים נושא מוכר, קל יותר להבין את האנגלית.

6. הקשיבו לאודיו באנגלית

לא רק את ההקשבה שלכם חשוב מאוד לשפר, אלא גם את כישורי הדיבור שלכם. האזנה לשירים או קליפים באנגלית תסייע לכם לזהות מילים וביטויים חדשים בהם תוכל להשתמש מאוחר יותר. פודקאסטים שימושיים מאוד כדי לשפר את הצלילים וההתגלמות באנגלית – בכיתה הדיגיטלית של וול סטריט מבחר פודקסטים וסרטונים רלוונטיים לרמת הידע שלך באנגלית.

7. השתמשו בשפה בזמן שאתם לומדים אותה, לא לפחד מטעויות!

כולם עושים טעויות, אפילו דוברי שפת אם. יבוא יום שבו תבינו אילו טעויות אתם עושים ותוכלו לתקן את עצמכם ללא עזרת המורה. השתמשו תמיד באנגלית, גם אם אתם לא יודעים מה ואיך להגיד, תגידו את זה באנגלית.

8. להתאמן, להתאמן ולהתאמן!

אל תחמיצו הזדמנות להתאמן באנגלית! מעבר לשיעורים הקבועים בכיתה הדיגיטלית, לוול סטריט מבחר קלאבים בנושאים שונים. הדרך היחידה לשלוט בשפה היא על-ידי תרגול, ועליכם להשתמש באנגלית בכל עת שתוכלו ובמלוא המבחר העשיר שמוצע לכם בוול סטריט.

9. השתמשו בכל סוגי המשאבים שיעזרו לכם לשלוט באנגלית

למדו "אנגלית אמיתית", לא אנגלית לפי הספר או קורסים המבטיחים לכם שפת אם תוך 24 שעות. בוול סטריט, הלימוד הוא בהתאם לשיטה הטבעית ללימוד שפה, ובהתאם לרמות ידע מדורגות. ביחד עם חומרי הלימוד, השתמשו באינטרנט ביוטיוב, בנטפליקס, בפייסבוק או בכל ערוץ אחר לתרגול האנגלית, שמיעה – קריאה – דיבור.

10. לפתח תמיד את ארבעת כישורי השפה

הקשבה דיבור קריאה כתיבה

2. בחרו קורס אנגלית שמתאים לצרכים שלכם

כל אחד מאיתנו הוא אדם שונה בעל יכולות וכישרונות שונים ויש לנו דרכים שונות לרכוש ידע. גלו מה מניע אתכם ואיזו שיטה תתאים לכם יותר. ברגע שתמצאו את ההגדרה הנכונה, ללמוד אנגלית יהיה קל ומהנה!

3. קחו אחריות

למידה היא תהליך הדורש זמן ומסירות. זכרו כי תרגול קצר, יעיל וקבוע הוא הרבה יותר טוב עבור המוח מאשר תקופות ארוכות ולא סדירות, אז לא צריך לבזבז את כל היום בתרגול: רק כמה דקות בכל יום יספיקו לכם להתאמן. קריאה , מוסיקה או תרגילים. נסו לעשות את זה הרגל יומיומי.

4. קראו כמה שיותר!

גם אם הרמה שלכם היא בסיסית מאוד, אפשר להתחיל לקרוא דברים פשוטים למשל ספרי ילדים או קומיקס - זה עלול להרגיש מטופש אבל התמונות והמבנים הפשוטים יעזרו לכם להבין מילים שטרם למדתם ויעזרו לכם להבין את ההקשרים.

5. צפו בסרטים עם כתוביות

כולם אוהבים סרטים. זה רעיון נהדר לצפות בסרטים עם כתוביות או למצוא את סדרת הטלוויזיה האהובה עליכם ולצפות בה שוב - באנגלית! השתמשו באינטרנט כדי לחפש דברים שמעניינים אותכם: תחביבים או דברים הקשורים למקצוע ולעבודה שלכם. כשצופים או קוראים דברים מעניינים ומוכרים, קל יותר להבין.

6. האזינו לאנגלית

חשוב מאוד לשפר לא רק את הדיבור אלא גם את כישורי ההאזנה שלכם. האזנה לשירים או לסרטוני מוסיקה באנגלית תעזור לכם לזהות מילים וביטויים חדשים שתוכלו להשתמש בהם מאוחר יותר. פודקסטים הם כלי שימושי ביותר כדי לשפר את הצלילים ובאינטונציה באנגלית. אל תדאגו אם לא תבינו הכל, לאט לאט תבינו לפי ההקשר. ההקשר הוא מאוד חשוב ונותן רמזים רבים על משמעות של מילים או ביטויים חדשים.

7. השתמשו באנגלית תוך כדי למידה

אל תפחדו לעשות טעויות.

כולם עושים טעויות, אפילו דוברי השפה הטובים ביותר! שימוש בשפה ועשיית טעויות היא הדרך הטובה ביותר ללמוד! גם אם אתה לא יודע איך להגיד משהו, נסה לא לתרגם ישירות, למצוא אסטרטגיה אחרת כדי לתקשר את מה שאתה רוצה להגיד. השתמש בביטויים פשוטים. משפטים קצרים ופשוטים בשלבי ההתחלה יסייעו לכם להעביר את המחשבות לתוך מילים.

8. להתאמן, להתאמן, להתאמן!

אל תחמיצו שום הזדמנות לאימון. הדרך היחידה לשלוט בשפה היא על ידי תרגול, עליכם להשתמש אנגלית בכל פעם שתוכלו. אי אפשר ללמוד לנהוג בלי לנהוג במכונית! בדיוק ככה באנגלית, לא ניתן ללמוד אנגלית בלי לדבר ולתרגל!

9. שלב בין כל השיטות הקודמות

למד "אנגלית אמיתית", לא רק מספר לימוד באנגלית. למרות שספרי הלימוד מספקים שיעורים מדורגים, הם נכתבו בדרך כלל בשיטות שאינן "טבעיות" לרכישת שפה. אינטרנט, סרטים, מראה המציאות, עיתונים ומגזינים, תנו לעצמכם מגוון גדול ככל שניתן להשתמש ולהיחשף לאוצר מילים וסיטואציות אוטנטיות. חשיפה גדולה יותר תעזור בשליטה בשפה.

10. לפתח את ארבע כישורי השפה בו זמנית

התמקדו בכל כישורי השפה שעומדים לרשותכם: הקשבה, דיבור, קריאה וכתיבה. זה ייתן לכם יותר ביטחון. רק קריאה וכתיבה, כמו בכמה שיטות הוראה מסורתית, לא יעזרו לכם להרגיש בטוח ולדבר אנגלית.

כפי שהוזכר בתחילת המאמר, כל אחד מאיתנו הוא אדם שונה בעל יכולות וחוזקות שונים, היו קשובים לעצמכם ובחרו עבורכם את השיטה המתאימה ביותר לסגנון הלמידה שמתאים ונוח לכם על מנת שתוכלו להתמיד ולהביא תוצאות.

וול סטריט אנגלית עוזר לתלמידים לרכוש את השפה בצורה הטבעית - בדיוק כפי שאנו לומדים שפות כילדים. בוול סטריט אנו משלבים בין שיטות לימוד שונות הכוללות לימוד עצמי, שיעורים קטנים ואישיים, סביבת אנגלית מלאה ומעל לכל, תרגול שאינו מוגבל בזמן יחד עם פעילויות משלימות המעניקות לכם הזדמנות להשתמש ולתרגל את האנגלית בסיטואציות ואינטראקציות מהחיים האמיתיים.

רוצים להתגבר על המכשולים ולהצליח בלימוד אנגלית?

קראו את 10 הטיפים המובילים שלנו שיעזרו לכם להגיע לרמה שתרצו ולהצליח.