חשבתם שאתם יודעים אנגלית דווקא לא רע ואפילו התקבלתם לעבודה ממש טובה עם כישורי השפה שלכם אבל פתאום מבקשים מכם להכין מצגת לקראת ישיבה מול לקוח בחוץ לארץ ומהמידע שאתם מקבלים אתם מבינים שאתם לא טובים כמו שחשבתם. אל תיכנסו ללחץ, זה לא בגלל שאתם לא יודעים אנגלית, סביר להניח שאתם פשוט לא משופשפים באנגלית עסקית.

מה זו בכלל אנגלית עסקית?

אנגלית עסקית היא לא שפה שונה מאנגלית ולא רק הטמעה של מילים עסקיות בשפה. זו רמה גבוה של תקשורת שמאפשרת לאנשי עסקים ממדינות שונות לתקשר ביניהם ברמה גבוהה, להעביר את המסר ביעילות ובביטחון ולקדם את החברה בשווקים בינלאומיים ובעולם הגלובלי הגדול. אפשר כמובן לשרוד בעולם העסקים עם אנגלית רגילה אבל ידיעת אנגלית עסקית בצורה טובה ודיבור רהוט ברמה גבוהה הוא ההבדל בין לצלוח ולשרוד בשוק לבין להצליח, לבלוט ולהתקדם. 

אנגלית עסקית היא בעצם התקשורת היומית בעסק או במקום העבודה והיא חולשת על הכל

שיחות טלפון עסקיות, שיחות חולין בנטוורקינג עסקי, וגם פגישות בזום-בכל אלה מתנהלים קשרים והתקשרויות שונות המחייבים לדבר אנגלית עסקית ברמה גבוהה שתציג את בית העסק באור הכי מקצועי וטוב שיש. הצורך באנגלית עסקית הוא לא רק בדיבור שכן יש צורך בעסק עצמו גם לשלוח ולענות על מיילים, לבצע התכתבויות עם לקוחות וספקים, להציג מידע עסקי ופיננסי, ונתונים רלוונטיים לאותו תחום עבודה, להכין מצגות ברמה עסקית גבוהה, להעביר פרזנטציות וכן לנהל משא ומתן ולגייס משקיעים. וכל זה באנגלית. אנגלית עסקית כמובן.

הצורך בידיעת אנגלית עסקית הוא צורך ברור ושכיח בשוק העסקי הישראלי וגם הבינלאומי ולכן גם אם אתם מכוונים למשרה חשובה בתחום שדורש אנגלית ברמה עסקית- כדאי מאוד שתשקיעו בקורס של אנגלית עסקית. כיום כמעט אף מקום עבודה לא ישכור לשירותיו אדם שאינו מדבר אנגלית שוטפת לפחות ברמה של אנגלית שפת אם ומבחני הקבלה יעשו חלקם אם לא כולם באנגלית בכדי לבדוק את הרמה העסקית של המתמודד למשרה במיוחד אם מדובר בעבודה מול חוץ לארץ שדורשת אנגלית מעבר לבסיסית.

אז מה עושים? נרשמים לקורס אנגלית עסקית:

אנגלית עסקית אפשר ללמוד באופן פרונטלי או בלימודי אנגלית אונליין, בקבוצה מסודרת שכולה באותה רמה פחות או יותר עם אותם יעדים או לבד בכדי לשפר ולהשתפר באופן עצמאי ביחד לעצמכם בלבד. כמו לפני בחירת כל קורס באנגלית כדאי גם בבחירת קורס באנגלית עסקית להגדיר מראש את היעדים ואת המטרות וכך להתאים לעצמכם ואת עצמכם לקבוצה או ללימודים פרטניים וגם לדעת כמה זמן ייקח עד שתגשימו את המטרות ותגיעו ליעדים.

בנוסף לקורסים מומלץ לקרוא מאמרים עסקיים, עיתונים שעוסקים בתחום העבודה שלכם רק באנגלית, להוריד תוכנת תרגום בנייד ובמחשב בכדי לשלוף את המילה הנכונה בזמן הנכון והעיקר ללמוד אנגלית כל הזמן. חשוב להעשיר את אוצר המילים על ידי הקשבה להרצאות עסקיות בתחומים שונים, ללמוד מילים חדשות ולגוון איתן במהלך המצגות שלכם. אפשר וכדאי גם להתאמן עם הקולגות שלכם על המצגות באנגלית ועל ההרצאות שלכם לפני שאתם מעבירים אותם ישירות ללקוח בשביל לקבל פידבקים ולהשתפר. באופן כללי תמיד כדאי לתת למישהו בכיר יותר עם אנגלית מעולה לבדוק את העבודה שלכם בכדי שלא תעשו טעויות בשפה וגם תוכלו ללמוד תוך כדי.

חשוב שתתאימו את חומר הקריאה שלכם ואת המידע שאתם צוברים לרמה העסקית אליה אתם שואפים וכך תוכלו להתקדם ללמוד ולהשכיל.

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות

Call Now Button דילוג לתוכן