אחת מהדרכים המוכרות ביותר ללמוד אנגלית – ולא משנה באיזה גיל' היא קריאת ספרים. זו גם אחת הדרכים המומלצות ביותר שכן היא דרך לימוד שבאמת מתאימה לכל תלמיד ולכל תלמידה וגם לכל גיל. קריאת ספרים ברמות קושי שונות בשפה האנגלית היא אחת מדרכי הלימוד שנעשה בהן שימוש רב בכל קורס של לימודי אנגלית למתחילים, כך שאם תראו בן אדם מבוגר קורא ספר ילדים באנגלית תבינו שהוא כנראה נרשם לקורס אנגלית למתחילים. 

מדוע ספרי קריאה כל כך מומלצים כבסיס ללימודי אנגלית למתחילים?

כשמעוניינים ללמוד שפה חדשה צריך גם להכיר את הדקדוק שלה, וגם להגדיל את אוצר המילים. בלימוד העיוני לומדים את בנייני הדקדוק השונים ואת הטיית הזמנים וגם התאמה לזכר ונקבה. ולאחר מכן צריך גם לתרגל את הלימוד וגם ללמוד מילים חדשות.

כאן נכנסים לתמונה הספרים. בכל שפה שהיא ספרים עושים עבודה נהדרת- הם מאפשרים לקרוא בקצב של התלמיד, ללמוד מילים חדשות, לחזור שוב לספר ככל שמתקדמים ולהבין יותר. וכך אפשר בזמן לימודי אנגלית למתחילים לקחת ספר ילדים פשוט ולקרוא אותו.

אם הוא מובן וברור – עולים ברמת הקושי וממשיכים לקרוא. סיימתם? עולים עוד רמת קושי. כך בסופו של דבר תגיעו לקריאת ספרים באנגלית באותה רמת קושי שבה אתם קוראים ספרים בעברית ורק תמשיכו להעשיר את הידע שלכם ואת אוצר המילים שלכם. 

  •  דרך ספרי קריאה תוכלו ללמוד מילים חדשות ולהגדיל את אוצר המילים באופן משמעותי
  •  דרך ספרי קריאה תוכלו לתרגל קריאה ברמה בסיסית וכך להתקדם ולעלות ברמות הקושי
  •  ספרי קריאה מגיעים בכל הרמות לכל הגילאים ובטוח תמצאו משהו שתוכלו לקרוא
  •  ישנם הרבה ספרי מקור מתורגמים כך שתוכלו לקרוא ספר בעברית ולאחר מכן לקרוא את אותו הספר באנגלית- כמו לצפות בסרט עם תרגום.

ספרי ילדים מומלצים באנגלית, למתחילים:

הספר 'יומנו של חנון' של הסופר ג'ף קיני

אם יש לכם ילדים סביר להניח שאתם מכירים את סדרת הספרים וגם את 'יומנה של חנונית'. ואם לא פשוט דפדפו באחד ותבינו במה מדובר. (ויש גם סרט…)  הספר מתאים לגילאי שלוש ומעלה כך שתהיו בטוחים שמדובר בספר קליל. איורי הקומיקס שממלאים את הספר מתארים את מה שכתוב בו כך שקל מאוד להבין את העלילה מה גם שהוא מסופר מנקודת מבטו של ילד מתבגר כך שהאנגלית בו יחסית פשוטה. מקסימום תלמדו כמה מילות סלנג חדשות באנגלית!

הספר 'הארי פוטר ואבן החכמים' של הסופרת ג'. ק. רולינג

את הספר בעברית סביר להניח שקראתם ובטח כבר צפיתם בסרט. עכשיו הגיעה הזמן לחרוק שיניים ולקרוא אותו באנגלית! למרות המילים החדשות והביטויים הלא מוכרים הוא יאפשר לכם קריאה קלילה וזורמת כי אתם מכירים את הדמויות ואת הסיטואציות. ואת המילים תוכלו לסמן וללמוד ולזכור לפרק הבא. הוא מתאים לרמה של גיל חמש ומעלה כך שתוכלו אפילו להקריא אותו לילדים ולתרגל ביחד.

הספר 'מאוס' של הסופר ארט שפיגלמן

הספר הוא סוג של קומיקס, אמנם על השואה, נושא קשה וכאוב ולכן נחשב לפורץ דרך כאשר יצא לאור. הספר הזה, וכל ספר קומיקס על אותו עיקרון מאשר לקרוא קטעי אנגלית קצרים וממוקדים בשפה רהוטה וגבוהה וגם להשכיל וללמוד על נושא חשוב בצורה אחרת וגם בשפה אחרת.

ההמלצה העיקרית היא להתחיל בספרי ילדים. אלו מאפשרים לכם לקרוא בקלות וגם יעלו לכם את הביטחון העצמי כאשר תצליחו לקרוא ספר שלם ללמוד אנגלית ולזכור מילים חדשות תוך כדי הקריאה ולהמשיך לקרוא ברמה גבוהה יותר.

סגירת תפריט
Call Now Button
×
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן