יש הרבה מדדים לאושר ויש הרבה דברים בעולם שמגבירים לנו את האושר, חלקם באופן מוכח. אבל האם ידעתם שלימוד אנגלית מגביר את האושר? אם לא ידעתם אז מחקר חדש של בית הספר המוביל ללימודי אנגלית 'וול סטריט' מביא לכם נתונים מתוך מחקר שנערך בנושא.

קצת נתונים על לימודי אנגלית מן המחקר:

  • יותר ממחצית האנשים שלמדו אנגלית ברמה גבוהה מרוויחים כ25% יותר במשכורת עקב ידיעת השפה והשימוש בה בעבודה
  • באופן כללי דוברי הפה האנגלית מרוצים מחייהם יותר מאלה שלא דוברים את השפה האנגלית
  • כשלושת רבע מהנשאלים במחקר חושבים שהשפה האנגלית תסייע להם להתקדם ולהשתפר בכל התחומים בחיים שלהם בחמשת השנים הקרובות
  • אנשים שלומדים אנגלית מרבים לצפות בתוכניות טלוויזיה ובקליפים בשפה האנגלית מכיוון שאלה מסייעים להם להשתפר באנגלית.

עוד מראה המחקר שנערך שמדובר במדדים המשותפים לכל דוברי האנגלית ואלה שלמדו לשפר את השפה האנגלית שלהם בכל רחבי העולם בכל אחד מתחומי החיים שלהם- מהתקדמות בעבודה דרך חיי חברה ועד הפעולה הכביכול פשוטה של שירה בקול ביחד עם השיר האהוב עליהם באנגלית. יש לציין שרוב האנשים ראו את הקידום בעבודה כדבר הטוב ביותר שקרה להם בעקבות השיפור של האנגלית שלהם.

למה אנשים לומדים אנגלית? (גם) בשביל להיות מאושרים!

נכון, המניע העיקרי של אלו המבקשים ללמוד אנגלית או לשפר את הידע שלהם בשפה האנגלית הוא להתקדם בעבודה ולהיפתח לתחומים חדשים ותפקידים אחרים. אבל לא מעט אנשים פשוט רוצים ליהנות מהחיים הטובים שאותם הם רואים כיותר טובים ויותר מהנים ברגע שיודעים אנגלית. ללמוד בארצות אחרות, לטייל וגם כמובן לראות סרטים וסדרות ולהאזין לשירים- עם הבנה של מה שנאמר כמובן.

"אנחנו רואים את ההשפעה משנה חיים של לימודי האנגלית אצל אנשים. אנחנו נפגשים עם סטודנטים ברמה היומית ומופתעים לראות איך ההתקדמות שלהם בלמידת השפה האנגלית מסייעת להם להשתפר בכל תחומי החיים האחרים. " אומר ג'ים מקגואוון מבית הספר וול סטריט העולמי.  "הגלובליזציה גרמה לאנשים להתקרב, השפה האנגלית מגשרת על הפערים שבכל זאת קיימים ופותחת אופציות חדשות והזדמנות שלא היו קודם לכן" הוא מוסיף.

הגלובליזציה הפכה את האנגלית לחשובה עוד יותר:

השפה האנגלית תמיד היתה חשובה אבל ככל שהעולם הופך לכפר גלובלי אחד יותר ויותר אנשים מבינים את החשיבות של למידת השפה האנגלית בכדי לשפר את איכות החיים שלהם בכל התחומים. 

המחקר הראה שיותר משבעים אחוזים מהנשאלים הביעו את דעתם שלימודי האנגלית יעשו יותר חשובים ויותר הכרחיים בחמשת השנים הקרובות ושהסיבה העיקרית היא הצורך להתחבר לאנשים במקומות אחרים בעולם. יותר ממחצית מהנשאלים במחקר מאמינים שהצורך באנגלית הוא בכדי להבין מונחים רפואיים וטכנולוגיים שמשתמשים בהם בכל החברות הבינלאומיות ובכדי להתקדם בעסקים. 

במקביל, גם התרגום לשפות אחרות ובעיקר לשפה האנגלית מתקדם ומשתפר באתרים אונליין ובאפליקציות אך לצורך קיום מערכת יחסים מכל סוג שהיא בין אם חברית או עסקית יש צורך בהבנה של השפה האנגלית מעבר ליכולת תרגום באפליקציה או במילון. כך שלפי הנתונים במחקר ולפי האנשים שהשתתפו בו אין ספק שמדובר בשפה חשובה במיוחד ולא רק מבחינה עסקית. אחוזים גבוהים מתוך הנשאלים הודו שחל שיפור בכל תחומי החיים שלהם בעקבות לימודי האנגלית ושהם עצמם מרגישים שהם חכמים יותר, פעילים יותר, מבינים יותר ובעקבות כל אלה- שמחים יותר בעקבות לימודי האנגלית

העולם אמנם גדול אך החיבור הוירטואלי מאפשר לכולנו להיות קרובים והגישה הנוחה מאפשרת לטייל בעולם באופן חופשי כך שאין ספק שיש צורך בלימודי אנגלית בשביל להתקדם הלאה.

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות

Call Now Button דילוג לתוכן