عربي

בוא לחוות שיעור
ניסיון מתנה

כניסת תלמידים
סניפים

מאמרים

 • איך כותבים מייל באנגלית? איך ניתן להעביר את המסר בצורה הטובה ביותר? כתיבת Email באנגלית היא הכרח יומיומי כמעט. הנה הדרך לעשות את זה נכון.
  איך כותבים מייל באנגלית? איך ניתן להעביר את המסר בצורה הטובה ביותר? כתיבת Email באנגלית היא הכרח יומיומי כמעט. הנה הדרך לעשות את זה נכון.

 • except ו- accept אולי מבוטאות בצורה דומה, אך ניתן להבדיל ביניהן בצורה מאוד פשוטה, גם דרך כתיבת המילה וגם בהבנת המשמעות מתוך הקטע.
  טעות נפוצה נוספת בשפה האנגלית היא שימוש לא נכון במילים except ו- accept, שמבוטאות בצורה דומה אך המשמעות וגם הכתיבה של המילים האלה שונה

 • אחת הדרכים הפופולריות ביותר לשיפור רמת האנגלית היא בעזרת שירים באנגלית. הפעם דייר סטרייטס (Dire straits) שרים לרומיאו ויוליה.
  אחת הדרכים הפופולריות ביותר לשיפור רמת האנגלית היא בעזרת שירים באנגלית. הפעם דייר סטרייטס (Dire straits) שרים לרומיאו ויוליה.

 • שיטות ללימוד אנגלית השתנו בימינו ללא היכר. שיטות לימוד אורתודוקסיות שהיו נהוגות בעבר, כמו לימוד בכיתה בעזרת לוח וגיר, התחלפו בשיטות לימוד אנגלית חדישות ואינטראקטיביות שמנסות להפוך את תהליך הלימוד לחוויה.
  בשנים האחרונות חלו תפתחויות מעניינות בגישה ללימוד אנגלית. שיטות לימוד אורתודוקסיות שהיו נהוגות בעבר, כמו לימוד בכיתה בעזרת לוח וגיר, התחלפו בשיטות לימוד אנגלית חדישות ואינטראקטיביות שמנסות להפוך את תהליך הלימוד לחוויה.

 • מילת היום הוא פרויקט של וול סטריט, שעוזר לכם ללמוד כל יום מילה חדשה באנגלית, דרך הטוויטר שלנו. בואו לראות מה הן המילים החדשות של חודש יוני בשנת 2013
  מילת היום הוא פרויקט של וול סטריט, שעוזר לכם ללמוד כל יום מילה חדשה באנגלית, דרך הטוויטר שלנו. בואו לראות מה הן המילים החדשות של חודש יוני

חדשות

 • סניף נצרת החדש נפתח! נפתח סניף נצרת החדש של וול סטריט! תושבי נצרת והסביבה מוזמנים ללמוד אנגלית איתנו בסניף החדש!

דף הבית >> כלים ללימוד אנגלית >> מאמרים >> איך לומדים אנגלית

איך לומדים אנגלית

בשלושים השנים האחרונות ניתן לראות שינוי קיצוני בעולם שאליו היינו רגילים. העולם הפך לכפר גלובאלי, הגוש האירופי הוקם, מדינות מכל רחבי תבל משתפות פעולה כלכלית, סחורות מצד אחד של העולם מגיעות לצד השני בצורה מהירה, ואפילו יותר זול להזמין מוצר מסויים מארצות הברית מאשר ללכת ולקנות אותו בארץ או בנסיעה לחו"ל. וכל זה כמובן משפיע על איך שאנחנו לומדים אנגלית ועל כל מי שרוצה ללמוד אנגלית.

כל השינויים הללו התאפשרו בעזרת ההתקדמות הטכנולוגית העולמית, ההוזלה של התעבורה והסכמי סחר בין מדינתיים שמאפשרים לנו לקנות ב-EBAY ממש כמו שאנחנו קונים בחנות בארץ, לטוס לחופשה באירופה מבלי לחסוך שנים בשביל החופשה, ולהיות מעודכנים במוזיקה, בטלוויזיה, בסרטים ובספרים ממש כמו כל אדם אחר במדינה מערבית. המרחק הפך להרבה פחות משמעותי.

כמובן שאין זה אומר שאין עוד חשיבות למדינה שבה נולדתם ובה הינכם מתגוררים, אך אפשרויות הניוד בין המדינות גדלו והתרבו, במיוחד כאשר מקצועות רבים אינם דורשים הכשרה שונה בין מדינות שונות. למשל, מי שלמד מדעי המחשב בישראל, יוכל לעבוד במקצוע הזה גם במדינות מערביות אחרות גם ללא לימוד השפה של המדינה שאליה הוא עובר.

לומדים אנגלית בשביל חיפוש עבודה באנגליתמקצועות נוספים בתחום ההיי טק, הבנייה ואפילו כלכלה נלמדים במתכונות דומות במדינות שונות, וניתן גם לצאת ללימודים ברחבי העולם על מנת לשפר את הסיכויים למצוא עבודה במדינה אחרת.  חברות מסוימות אפילו מעסיקות פרילנסרים שיעבדו בארץ אחת כאשר החברה יושבת בארץ אחרת, הכל נעשה דרך רשת האינטרנט, והקרבה הפיזית תופסת משנה חשיבות.

מאפיין נוסף לתקופה הנוכחית הוא היווצרותם של תאגידי ענק בינלאומיים שבבעלותם סניפים במדינות רבות, וכך למעשה העבודה הנעשית בכל מדינה מקבילה וקשורה לסניפים שונים במדינות שונות ובתאגיד העל.

הדבר שמלווה את כל ההתפתחויות הטכנולוגיות, ומה שמסייע להקטנת המרחק התרבותי והאישי בין האנשים השונים במדינות שונות היא השפה האנגלית. בכל אחד מהתהליכים שצויינו למעלה ניתן לראות שעל מנת ששיתוף פעולה אמיתי ופורה יוכל להתקיים בין כל החלקים, על מנת שתהיה סינרגיה בין חלקים שונים בתאגידים, בכדי שאדם מישראל יוכל לעבוד באירופה, בשביל שחברות ישראליות יוכלו לפנות ללקוחות בכל רחבי העולם ולפתוח שוק עולמי למוצרים שלהם, כמעט בכל חלק בעולם לומדים אנגלית ברמה גבוהה שתספק את הצרכים של העולם המודרני ואת הדרישה מהעובדים בתחומים השונים.

איך לומדים אנגלית?

האם רמת האנגלית שמלמדים אותנו בבית הספר אינה מספיקה?  כבר בבית הספר היסודי מתחילים ללמד אותנו את יסודות האנגלית ועד לסוף התיכון אנחנו צוברים מאסות אדירות של חומר על השפה האנגלית ומתמקצעים בה. האם אין זה מספיק על מנת להגיע לרמת האנגלית הרצויה מאיתנו?

כמובן שאי אפשר לקבוע מראש, ויש לבדוק כל מקרה לגופו, אך באופן כללי ניתן להגיד שכאשר לומדים אנגלית בבית הספר אין זה מספיק על מנת להגיע לרמה של אנגלית כשפת אם או קרוב לכך.

האנגלית הנלמדת בבית הספר מתמקדת בזמנים ובאוצר מילים כללי, וכאשר תגיעו לדוגמא לטיול בארץ דוברת אנגלית תוכלו להתנהל בצורה טובה מול המקומיים, אך לא מצופה ממכם בבית הספר לדעת לנהל שיחה קולחת באנגלית עסקית, תוך כדי שימוש באוצר מילים מקצועי הרלוונטי לתחום שלכם, ובית הספר לא יכין אותכם גם לכתיבת מיילים או הכנת פרזנטציות באנגלית שכאשר תראו אותם לקהל היעד שלכם, לא יוותרו לכם על טעות בכתיבת המילה או באופן ניסוחה.

כאשר משתמשים באנגלית למטרות עסקיות, השימוש שלכם צריך להיות נטול שגיאות ולמעשה מושלם על מנת שתוכלו להעביר את המסרים ואת הכוונה שלכם באנגלית כאילו נולדתם בלונדון.

דרכים בהם לומדים אנגלית:

אז איך אנשים לומדים אנגלית בישראל וכיצד הכי מומלץ ללמוד אנגלית?  לפני הכל, עצרו ובדקו מה המטרה שלכם בלימוד האנגלית – לאיזה צורך ומה טווח הזמן שיש לכם על מנת לשפר את רמת האנגלית שלכם. לפי הצורך החליטו מה הדרך שבה תשקיעו את מירב הזמן בלימודי האנגלית שלכם.

קריאה באנגלית:

לומדים באנגלית באמצעות קריאה באנגלית

קריאה באנגלית יכולה לסייע בצורה משמעותית לרמת האנגלית שלכם, בהתאם לרמה הנוכחית שלכם ולמה שתקראו. ספרים באנגלית יכולים לשפר בצורה משמעותית את אוצר המילים שלכם, וכל זה בדרך מהנה יחסית. קריאה מרובה באנגלית תסייע לכם כאשר תרצו כמובן לקרוא ולכתוב באנגלית, אך החשיבות של קריאה באנגלית היא גם בשינוי אופן החשיבה – כאשר אנחנו קוראים באנגלית בצורה רציפה, לאט לאט אנחנו נוכל לפתח את היכולת לקרוא באנגלית ולא לקרוא ולתרגם לעברית.

חלק גדול מהשיפור ברמה האנגלית נובע מחשיבה באנגלית – כאשר אנחנו מתרגמים לעצמנו את האנגלית שאנו קוראים לעברית, נוצרות בעיות רבות בשפה, מילים שלא מתאימות למשפט, ובעיות בדקדוק ובשימוש שלנו בזמנים.

כאשר אתם בוחרים ספר, ביחרו ספר המתאים לרמתכם. אם תבחרו ספר "קל", השיפור באוצר המילים יהיה קטן יחסית, ואם תבחרו ספר קשה מדי, תאלצו לעצור הרבה על מנת לתרגם חלקים מהספר, מה שיפגום גם בהנאה וגם בקריאה השוטפת.

לאחר שהתחלתם לקרוא, עשו לעצמכם רשימה של מילים שאינכם מכירים, אך אל תרוצו למילון בכל פעם שתפגשו מילה כזאת, נסו להבין את המילה מההקשר במשפטים, ולאחר מכן בידקו האם צדקתם בנוגע לפירוש המילה.

הקדישו לכך שעה ביום, ותוכלו לראות כבר לאחר תקופה קצרה שיפור ביכולות שאותם רציתם לשפר בעזרת הקריאה באנגלית, אך הקפידו לא להפסיק רק בקריאה באנגלית, ולהתייעץ עם המדריכים והמורים שלכם בקורס האנגלית על מנת לבחור את הספרים הנכונים ולמדוד את קצב ההתקדמות.

צפייה בסרטים והאזנה למוזיקה:

זאת הדרך הכי כיפית לשיפור האנגלית, אך היא אינה יכולה לתת לכם את הדחיפה הרצויה לשיפור האגלית, היא יכולה לעזור בצורה נקודתית ולעזור לחזק שיטות אחרות. אז איך משתמשים בשיטה הזאת לשיפור האנגלית?

אל תרוצו לחפש תרגום לכל סרט שאתם רואים, ונסו לראות את הסרטים והתוכניות שלכם בלי תרגום בעברית. צפייה מרובה תוכל לסייע אך בערבון מוגבל מכיוון שלמרות שישנה חשיבות גדולה ליכולת שלכם להבין אנגלית מתוך שיחה, וגם בדרך זו אוצר המילים שלכם ישתפר ותגלו משפטים וביטויים שבאופן אחר לא הייתם נחשפים אליהם, השיטה הנ"ל יכולה גם לפגוע ברמת האנגלית שלכם מכיוון שתפגשו כמויות גדולות של סלנג ושפה לא נכונה מבחינה דקדוקית, וטעויות עלולות להווצר עקב ביסוס השפה על צפייה בסרטים.

בנוסף לסרטים – האזינו לשירים באנגלית ונסו לראות האם אתם מבינים את המילים בשירים וגם את המשמעויות. שירים רבים יכולים להוסיף לכם למאגר הביטויים שלכם, והשימוש בשפה גבוהה בשירים מסוימים יעזור לכם לשפר את אוצר המילים, אך שוב, כפי שייעצנו לגבי צפייה לסרטים גם כאן חשוב להזהיר מראש שלא כל האנגלית ברמה גבוהה, חלקה מלאה בטעויות, ואין להתבסס על שיטה זאת ללימודי האנגלית שלכם.

דרך מציינת נוספת היא כמובן האזנה להרצאות באנגלית. הקשבה לנאומים והרצאות באנגלית משמשת ככלי נהדר לאתגור המוח ורמת השפה שלכם, מכיוון שכך אתם לא רק לומדים את הטונציה, צורת ההגה וסגנון הדיבור ההכונים, אתם לומדים גם מילים חדשות שמאתגרות אותכם ומרחיבים את אוצר המילים שלכם בשפה - כך יוצא שאתם לומדים רק מלהקשיב לנאומים מפורסמים או נאומים גדולים, כמו צ'רצ'יל, קנדי או רוזוולט.

שיחה באנגלית:

דרך מצוינת לשיפור האנגלית היא דרך שיחה עם דוברי אנגלית בתור שפת אם. בעזרת שיחות שוטפות באנגלית תוכלו גם לקבל חוות דעת לגבי רמת האנגלית הנוכחית שלכם מדובר אנגלית וגם לשפר אותה בעזרת שימוש תדיר בשיחה. העזרו בשיחה על מנת לקבל פידבק על טעויות ועל רמת אוצר המילים שלכם ונסו להעביר את המסר שלכם בשיחה בשפה האנגלית. גם בשיטה זאת תוכלו לשפר את היכולת לחשוב באנגלית מבלי לתרגם לעברית לפני.

קורס אנגלית בוול סטריט יסייע לכם למצוא אנשים לשיחה באנגלית, וגם בכל סניפי וול סטריט יש להשתמש אך ורק באנגלית ולא רק בשיעורים. תוכלו לראות שיפור משמעותי ביכולות השיחה שלכם באנגלית במהלך השיחות.

מילים באנגלית:

כל הדרכים שצוינו עד כה ניסו לסייע לשיפור רמת האנגלית ולשאלה איך לומדים אנגלית מבלי להקדיש זמן רב מדי ללימוד עצמו, אך כאשר אנחנו מעוניינים לשפר את אוצר המילים שלנו חשוב לעשות זאת בעזרת שיטות לימודיות – שינון מילים.

כפי שלמדתם לפסיכומטרי לדוגמא או למבחן אמי"ר, הקדישו ללימוד המילים באנגלית כמה דקות ביום, וקראו מילים שעד כה לא הכרתם. שננו את המילים הללו ונסו לשלב אותם במשפטים הגיונים ומתאימים לוגית למבנה המשפט, אך אל תעמיסו על עצמכם מבחינת כמות המילים – לא יותר מ7-10 מילים בכל פעם, המוח האנושי מתקשה לקלוט יותר מילים חדשות.

כל הדרכים הללו יכולות בהחלט לסייע לכם לשיפור רמת האנגלית שלכם, אך כמו בכל מקצוע אחר – אין תחליף ללימוד מקצועי.  מורה מקצועי לאנגלית יוכל להראות לכם את הדרך שמתאימה לכם ללימוד אנגלית בצורה נכונה.

השיטות שצוינו פה בהחלט יכולות לסייע לכם, אך אין אפשרות טובה יותר ממורה מנוסה, שיידע כיצד לחלק את הזמן שלכם בצורה נכונה וכמה זמן להקדיש לכל חלק באנגלית שלכם. קורס אנגלית יוכל לתת לכם מענה לבעיות שתתקלו בניגוד לכל השיטות האחרות, וייתן לכם את התמיכה שאתם צריכים על מנת לשפר את רמת האנגלית שלכם.

וול סטריט – בית הספר לאנגלית, עובד שנים רבות על פיתוח תוכנית מסודרת ונכונה שתתאים לתלמידים, ומחזיק אנשים שמומחים בתחומם בתור צוות מחקר ופיתוח להדרכה, ומייעל בהתאם לכלים את התוכניות השונות לשיפור האנגלית, וכמובן שרק במכון לימוד כזה תוכלו לקבל את החומרים המקצועיים המתאימים.

נושאים נוספים שיעניינו אותך :

רוצה לקבל המלצה לקורס שהכי מתאים לך?

אני מאשר קבלת הצעות
והטבות בטלפון או SMS
X