*2044

חודש לימודים מתנה! בהרשמה לקורס >>

כניסת תלמידים
סניפים

מאמרים

 • התפתחות טכנולוגיית המסחר והתקשורת הפכה את עולמנו לכפר גלובאלי קטן. הקמת חברה בחו"ל דורשת ידע בשפה הבינלאומית של ימינו – אנגלית.


 • לימודי אנגלית לילדים בגילאים מוקדמים יכולים להקנות ידע ולסייע לילדכם – כך שנקודת הפתיחה שלהם בחיים תהיה גבוהה יותר.


 • קריאה באנגלית היא החלק הבסיסי והראשוני בלימודי אנגלית. לקרוא באנגלית משפר את רמת השפה ואוצר המילים באנגלית. איך לומדים לקרוא באנגלית? כל המידע כאן


 • הרומן הינו אחד משלושת הרומנים הגדולים שפרסם פרנץ קפקא, והספר נחשב לאחת מהיצירות המשפיעות ביותר של המאה העשרים.


 • יש הבדל גדול בין המשמעות של Replay ו-Reply, ועדיין לא מעט אנשים מתבלבלים ביניהן כאשר הם כותבים באנגלית. לפעמים מדובר בטעות של תום לב או היסח הדעת, אך לרוב מי שטועה ומחליף בין המילים באמת ובתמים עושה שגיאה בלי להבין על שם מה הטעות.


 • מוניקה לווינסקי, האישה, ההדחה והסיפור המלא בהרצאת TED מרתקת על הסיפור האישי שלה שהפך לסיפור עולמי.


 • המתבגרים שלכם רוצים ללמוד אנגלית? ריכזנו עבורכם 5 טיפים מועילים שיעזרו להם על לימודי השפה./


 • תתפלאו אבל אנגלית משפטית זה לא רק למשפטנים. אז למי זה יכול לעזור ולמה זה נחוץ בדיוק?


 • היכולת לנהל שיחה קולחת באנגלית במבטא מרשים היא יתרון גדול בייחוד עבור אנשי עסקים, נציגי חברות, דוברים ובעלי תפקידי מפתח. מדוע זה חשוב והיכן ניתן לשפר את האנגלית המדוברת ביעילות?


 • לילדים אמנם קל יותר לקלוט שפה זרה, אבל לימוד אנגלית זה לא מעשה קסם. מעבר לבחירה בקורס ובמורים המתאימים ביותר גם להורים יש תפקיד בתהליך הלימודי


 • בשנות ה-70 וה-80 הטלווויזה החינוכית שידרה מספר תוכניות לימוד אנגלית לילדים שחלקן הפכו למיתולוגיות. מוזמנים להיזכר ב"גבי ודבי", נייבורס", שריף גודמן וסוזי מילר


 • כשחם בחוץ צריך לזוז! בואו לרקוד ולשפר את אוצר המילים באנגלית שלכם עם להקת Balken Beat BoX והשיר המטריף Part of the Glory


חדשות

דף הבית >> כלים ללימוד אנגלית >> מאמרים נבחרים באנגלית | וול סטריט >> קצת נוסטלגיה – תוכניות הטלוויזיה המיתולוגיות ללימוד אנגלית

קצת נוסטלגיה – תוכניות הטלוויזיה המיתולוגיות ללימוד אנגלית

בשנות ה-70 וה-80 כשילדים היו חולים, הם היו מתכרבלים בתוך שמיכה על הספה ומדליקים את הטלוויזיה על הערוץ האחד שהיה – ערוץ 1. הטלוויזיה החינוכית שידרה בבקרים אינספור שידורים חוזרים של תוכניות לימודיות לילדים וביניהן כמה מיתולוגיות שהוקדשו ללימוד אנגלית. ילדי שנות ה-70 גדלו עליהן ועד היום הם יודעים מתוך שינה לצטט משפטים ולזמר שירי מפתח ביניהם כמובן את השירים שפתחו כל תוכנית.

מוזמנים להצטרף למסע אל עבר תוכניות בלתי נשכחות:

 

Here We Are

אחת הסדרות הבלתי נשכחות ללימוד אנגלית שכל אחד שנולד בשנות השבעים והשמונים הכיר אותה כמעט בעל פה. הסדרה המיתולוגית שהפכה לסדרת קאלט עם המון שירים מוכרים, בדיחות מצחיקות ודמויות יוצאות דופן לימדה אנגלית דרך עלילותיהם של גברת קפלן, רמי ומר גולן. התוכנית התאימה אז לכיתות ה-ו' והביאה את סיפור השכונה המרכזית בעיר שבה קורים כל מיני דברים די שגרתיים שהופכים מצחיקים מאד. מסיבוב קניות ועד ביקור בדואר.

 

שכנים – Neighbors

סדרה שהופקה בשנות השבעים ללימוד אנגלית לכיתות ד-ה' והפכה עם השנים לעוד סדרת פולחן. עלילות הדיירים בשכונה החמה והנעימה, ביניהם דני, שרון, דיוויד, בלה ומר קשטן המשעשע, ליוו את הילדות ולימדו את הדור הצעיר של אז - אנגלית. מתוך הסדרה זכורים שירים כמו "Susie Surprise" ו- "I have a package" שרובנו בגיל המתאים - יודעים לזמזם גם היום. הסדרה הפכה למוכרת ואהודה כל כך עד שעד היום ממשיכים לצחוק ולחקות אותה במערכונים כמו למשל ב"ארץ נהדרת".

 

דבי וגבי – Debby and Gabby ו-דבי בבית חולים

בשנת 1976 הופיעו על המרקע שלנו צמד אחים בשחור לבן - גבי ודבי. שניהם לימדו את ילדי כיתות ז' אנגלית בעזרת אביזר ייחודי אחד – מקל קסמים. המג'יק סטיק של דבי וגבי שלח אותם להרפתקאות מיוחדות בכל רחבי העולם בהן הצילו אנשים ונקלעו למעללים. לצד לימוד השפה האנגלית הסדרה עסקה גם בערכים חשובים כמו חברות ושיתוף פעולה.

לאחר שתמו 20 פרקי הסדרה הופקה סדרת המשך בשם דבי בבית החולים.  במהלכה תועד האשפוז של דבי בבית החולים בעקבות רגל שבורה והמפגשים החברתיים שהיא עורכת במהלך האשפוז. דבי דאגה בכל פעם מחדש לשמח את החולים בבית החולים עם שירים באנגלית שניגנה ושרה על הגיטרה שלה.

 

סוזי מילר – Sing a Song

אחת הסדרות הוותיקות ללימוד אנגלית שהופיעה על המרקע בשנת 1975. הגיטרה של סוזי מילר היא אמצעי עתיק אבל מכובד ללימוד אנגלית. בתוכנית הפופולרית עמדה לה סוזי עם הגיטרה ושרה שירים שעזרו לנו לשנן אנגלית ולהפנים את השפה. בהמשך הקריירה שלה המשיכה סוזי מילר להופיע עם השירים מהתוכנית, הוציאה קלטות וידאו ללימוד אנגלית ומתחה את הקסם גם לדורות נוספים.

 

Mission: Possible

סדרה ללימוד אנגלית שהופקה בשנות השבעים המאוחרות בשיתוף פעולה עם האוניברסיטה הפתוחה. הסדרה מספרת את סיפורו של תייר המגיע לישראל ונכנס לעלילה בלשית מסקרנת פותחה דווקא עבור סטודנטים, כשהיא שמה דגש בעיקר על הבנת הנקרא. אל הסדרה צורף קטע קריאה שאחריו צריך היה לענות על שאלות.

 

השריף מגבעות הוליווד

אחת הדמויות הפופולריות של התוכניות ללימוד אנגלית היא שריף גודמן. השריף המשעשע היה כוכב של שלושה פרקים בלבד של סדרת המופת "השריף מגבעות הוליווד", אך הוא הספיק להותיר רושם עז על רבים. הסדרה לימדה אנגלית דרך עלילותיהם של שריף גודמן, מיס דינג דונג וברטון הרע – שלוש דמויות שהן למעשה דמויות במערבון זול ובעייתי שמצטלם במהלך הסדרה. לצד לימוד האנגלית, הכניסו לסדרה מסרים בריאותיים שהיום היו יכולים להעלות לא מעט ויכוחים ובעיות – למשל החשיבות של שתיית כוס חלב.

 

דן ועדנה

12 פרקים בלבד צולמו לסדרה "דן ועדנה" שלימדה את ילדי ישראל אנגלית בהירה וברורה. הסיפור של דן ועדנה מתרחש בכיתה המוזרה של גברת גרין הקפדנית, שמלמדת את הילדים וגם את היצורים המוזרים שנמצאים בכיתה. במהלך השיעור לומדים דן ועדנה להגות נכון ביטויים שונים באנגלית ונפגשים עם דמויות שונות, ביניהן גראמפי, קוקו הכלב ומגי המכשפה. בסדרה שולבו שירים רבים שחלקם המשיכו לרגש גם אחרי שהסדרה נגמרה.

 

Crime and the Law

אחת הסדרות הותיקות ללימוד אנגלית שלה ארבעה פרקים בסך הכל. זוהי למעשה סדרת מתח שמנסה לחקור תאונת פגע וברח בה נפגע בחור בשם איתן פרישמן. מי שחוקר את התעלומה הוא המפקח חדד שיחד עם העוזר שלו דויד חוקרים את הדריסה ומנסים להגיע אל המבצעים. כל פרק הוקדש לנושא אחר בלימוד השפה האנגלית – מזמנים ועד לצורות פועל. למרות שמדובר בסדרה בת ארבעה פרקים בלבד, היא הותירה רושם וכמה מהדמויות שהופיעו בה הפכו לאהודות וזכורות עד היום.

 

English English English

סדרה שהוקדשה ללימוד אנגלית בחטיבת הביניים. הסדרה הורכבה ממערכונים ושירים שהיו עמוסים בהומור עצמי וקומדיות סלפסטיק משעשעות. בכל פרק נהנו התלמידים ממערכונים שונים בהם גילמו השחקנים – שמוכרים, אגב, מהסדרות הנוספות שציינו כאן - דמויות משעשעות וקצת הזויות. מאינדיאני מזמר ועד לטבח שיש לו בעיה של איחורים.

בחזרה לרשימת המאמרים >>

רוצה לקבל המלצה לקורס שהכי מתאים לך?

אני מאשר קבלת הצעות
והטבות בטלפון או SMS
X