*2044

חודש לימודים מתנה! בהרשמה לקורס >>

כניסת תלמידים
סניפים

מאמרים

 • התפתחות טכנולוגיית המסחר והתקשורת הפכה את עולמנו לכפר גלובאלי קטן. הקמת חברה בחו"ל דורשת ידע בשפה הבינלאומית של ימינו – אנגלית.


 • לימודי אנגלית לילדים בגילאים מוקדמים יכולים להקנות ידע ולסייע לילדכם – כך שנקודת הפתיחה שלהם בחיים תהיה גבוהה יותר.


 • קריאה באנגלית היא החלק הבסיסי והראשוני בלימודי אנגלית. לקרוא באנגלית משפר את רמת השפה ואוצר המילים באנגלית. איך לומדים לקרוא באנגלית? כל המידע כאן


 • הרומן הינו אחד משלושת הרומנים הגדולים שפרסם פרנץ קפקא, והספר נחשב לאחת מהיצירות המשפיעות ביותר של המאה העשרים.


 • יש הבדל גדול בין המשמעות של Replay ו-Reply, ועדיין לא מעט אנשים מתבלבלים ביניהן כאשר הם כותבים באנגלית. לפעמים מדובר בטעות של תום לב או היסח הדעת, אך לרוב מי שטועה ומחליף בין המילים באמת ובתמים עושה שגיאה בלי להבין על שם מה הטעות.


 • מוניקה לווינסקי, האישה, ההדחה והסיפור המלא בהרצאת TED מרתקת על הסיפור האישי שלה שהפך לסיפור עולמי.


 • המתבגרים שלכם רוצים ללמוד אנגלית? ריכזנו עבורכם 5 טיפים מועילים שיעזרו להם על לימודי השפה./


 • תתפלאו אבל אנגלית משפטית זה לא רק למשפטנים. אז למי זה יכול לעזור ולמה זה נחוץ בדיוק?


 • היכולת לנהל שיחה קולחת באנגלית במבטא מרשים היא יתרון גדול בייחוד עבור אנשי עסקים, נציגי חברות, דוברים ובעלי תפקידי מפתח. מדוע זה חשוב והיכן ניתן לשפר את האנגלית המדוברת ביעילות?


 • לילדים אמנם קל יותר לקלוט שפה זרה, אבל לימוד אנגלית זה לא מעשה קסם. מעבר לבחירה בקורס ובמורים המתאימים ביותר גם להורים יש תפקיד בתהליך הלימודי


 • בשנות ה-70 וה-80 הטלווויזה החינוכית שידרה מספר תוכניות לימוד אנגלית לילדים שחלקן הפכו למיתולוגיות. מוזמנים להיזכר ב"גבי ודבי", נייבורס", שריף גודמן וסוזי מילר


 • כשחם בחוץ צריך לזוז! בואו לרקוד ולשפר את אוצר המילים באנגלית שלכם עם להקת Balken Beat BoX והשיר המטריף Part of the Glory


חדשות

דף הבית >> כלים ללימוד אנגלית >> מאמרים נבחרים באנגלית | וול סטריט >> למי כדאי לשפר את היכולות שלו בעל פה?

למי כדאי לשפר את היכולות שלו בעל פה?

השפה האנגלית היא המדוברת ביותר בכל העולם ולכן היכולת לנהל שיחה ולשפר את המבטא היא חשובה וחיונית לרבים. כישורים אלו נדרשים במיוחד עבור מי שעיסוקו דורש ממנו לתקשר עם גורמים זרים מחו"ל, למשל אנשי עסקים, בעלי תפקידי מפתח שעובדים מול גורמים ממדינות אחרות, דוברים, פוליטיקאים ודיפלומטים. יחד עם זאת, היכולת להתבטא טוב באנגלית היא יתרון עבור כל אחד.

 

מדוע חשוב לשפר כישורי שפה?

אנו חיים בעידן גלובלי בו תקשורת טובה באנגלית היא מרכיב מהותי בהתנהלות היומיומית. השפה הבינלאומית נדרשת בין היתר לתקשורת בטלפון, דרך סקייפ ושיחות וידאו, בוועידות, כנסים ופגישות עם אנשים מחו"ל. כפועל יוצא, גם רף הציפיות לשליטה בשפה עלה מאוד ולמעשה נציגי חברות, אנשי עסקים ובעלי מקצוע מתחומים רבים מצופים להפגין שליטה טובה בשפה ולהתבטא באופן מדויק, עשיר ורהוט. יכולות אלו לא רק תורמות לתדמיתו המקצועית של הדובר והארגון שהוא מייצג, אלא גם מוסיפות לביטחון ולדימוי העצמי שלו.  

 

מאפייני קורס אנגלית מדוברת

שלא כמו קורסים אחרים בשפה האנגלית, קורסי אנגלית מדוברת מתמקדים ביכולות הדיבור של התלמיד. בין היתר קורסים אלו ישפרו מבטא בשפה האנגלית (אמריקאי או אנגלי) וכן יתרמו להעשרת אוצר המילים לרבות מילים מקצועיות וטכניות הנדרשות לתחום עיסוקו. בנוסף הם ייטיבו את מיומנויות הדיבור השוטף וישפרו את היכולת לנהל שיחות חולין באנגלית תוך התמקדות באופן הנכון לקבל הצעה או לסרב לה, שימוש מדויק בביטויים וסלנג, הבעת רגשות, ניהול דיונים, הרצאות, כיצד ראוי להודות או להתנצל ואיך להתמודד ולהתגבר על מחסומי שיחה בשפה זרה.

 

מוסדות ללימוד אנגלית מדוברת

שיפור המבטא ושימוש נכון בשפה הם משימות שמומלץ לקדם בעזרת מורים בעלי כישורים מתאימים. ישנה חשיבות מרובה לבחירת מוסד לימודים מוכר שיש לו ניסיון רב בהוראת אנגלית מדוברת ברמות ידע שונות ועבור קהלי יעד מגוונים. כלומר, מוסד שהקורסים שלו מועברים על ידי אנשי הוראה מנוסים וכמובן דוברי אנגלית ברמת שפת אם. כמו כן, חשוב לבחור בקורס הנערך בקבוצות קטנות עבור תלמידים מרקע ורמת אנגלית דומים, עם אפשרות לקבלת יחס אישי וליווי פרטני. מעבר לכך, על המוסד לספק מערכת שעות גמישה המותאמת לחייהם העמוסים של אנשים עובדים. כדאי גם לבחון את שיטת ההוראה ולוודא שהיא מתקדמת ועדכנית ונשענת על כלי לימוד חדשניים.

 

למי כדאי לשפר את המבטא ויכולת השיחה באנגלית?

אנשי עסקים

איש העסקים המודרני נדרש במהלך עבודתו השוטפת להציג כישורי ביטוי גבוהים בשפה האנגלית. כישורים אלו יאפשרו לו לנהל באופן בטוח ואיכותי משא ומתן, שיחות טלפון, דיונים, מצגות, הרצאות ושיחות חולין. כדי לעשות זאת כראוי עליו להכיר לא רק מילים מקצועיות ומונחים, אלא גם לדעת כיצד להשתמש נכון בקודים של השפה במהלך שיחה ולהכיר ותרבויות עסקיות שונות.

 

בעלי תפקיד מפתח מול גורמים מחו"ל

בשוק התחרותי של ימינו הדרישות מבעלי תפקידי מפתח גבוהות מאי פעם. מועמדים למשרות בכירות נדרשים להציג קורות חיים מרשימים המתהדרים בתואר אקדמי ממוסד מוכר ונחשב, ניסיון עבודה עשיר ואיכותי, המלצות וכמובן להותיר רושם טוב אחרי ריאיון העבודה. כיום לא מעט תפקידי מפתח כרוכים בהתנהלות מול גורמים מחו"ל ולעיתים קרובות מועמדים אינם מתקבלים בגלל כישורי שפה נמוכים באנגלית. לכן, כל מי שרוצה להרחיב את אפשרויות הקריירה שלו חייב להיות מסוגל לשוחח באנגלית באופן רהוט. מדובר בכישורים שיאפשרו ניהול שיחות עם לקוחות, ספקים או שותפים בחו"ל, יעזרו בקידום מהלכים, יוזמות ושיתופי פעולה ויתרמו לייצוג מכובד בכנסים ומפגשים בינלאומיים.

 

חברות שעובדות מול גופים זרים

אם לבעלי תפקידים בכירים בחברות וארגונים חשוב להציג כישורי דיבור מרשימים, על אחת כמה וכמה נחוצות היכולות לחברות עצמן. מדובר בחברות אשר התנהלותן השוטפת מערבת קשרי עבודה עם גופים שונים בחו"ל, כדוגמת חברות היי טק, בנקים, חברות השקעה, חברות נסיעות, חברות תעופה, מפעלים וחברות יצרניות ויצואניות רבות. בגלל ההכרה בצורך הזה ארגונים רבים בוחרים כיום לספק לעובדיהם קורסים באנגלית מדוברת המועברים בהתאם לצורכי החברה ותחום עיסוקה.

 

 דוברים ויחצנים

תחום נוסף בו יש להפגין יכולות ביטוי גבוהות ומדויקות הוא דוברות. לא אחת, דוברות ודוברים  מתבקשים במסגרת עבודתם לשוחח או לפגוש לקוחות דוברי אנגלית לצורך תיאום אסטרטגיות ועבודה שוטפת. כמו כן, כישורי שפה מעולים נחוצים להתנהלות מול עיתונים, כתבים, גופי תקשורת באינטרנט ומול גורמי שיווק ופרסום שונים ברחבי העולם. בנוסף, ייתכנו מצבים בהם דובר יידרש להפיק בחו"ל אירוע השקה ויחצנות, שמתחילתו ועד סופו מבוסס על השפה האנגלית.

 

דיפלומטים ופוליטיקאים

כל מי שבחר בקריירה של מדינאי, פוליטיקאי, דיפלומט או תפקיד פוליטי אחר - חייב להפגין יכולות ביטוי מצוינות באנגלית כמרכיב בסיסי בעבודתו. בעלי משרות אלה מייצגים למעשה את המדינה על אזרחיה ורשויותיה ולאופן התבטאותם ישנה חשיבות והשפעה מרובה על קשרים מדיניים עם מדינות וגורמים זרים מחו"ל. כך למשל, כחלק מעבודתו השוטפת נפגש הדיפלומט עם דיפלומטים אחרים, פוליטיקאים, שרים, ראשי ממשלות, נציגי קהילות, ראשי עיריות ואנשי עסקים זרים אותם הוא פוגש בקונסוליות ושגרירויות, כנסים, השקות, ואירועים חברה ותרבות.

 

אנגלית שוטפת בטיול בחו"ל

כיום ישראלים רבים יוצאים לחופשות בחו"ל. במהלך הטיול צריך לתקשר עם גורמים רבים ושונים ואנגלית שוטפת מקלה לרוב על ההתנהלות וההתמצאות. מעבר לכך, דיבור שוטף ובטוח יעשיר את הטיול ויעניק לו ערך מוסף, שכן כך ניתן להכיר ולהתוודע אל קשת רחבה של אנשים מכל רחבי תבל וליהנות בצורה מלאה מהדרכות וסיורים.

אנגלית עסקית >>

איך להתכונן לריאיון עבודה באנגלית? >>

חזרה לרשימת המאמרים >>

רוצה לקבל המלצה לקורס שהכי מתאים לך?

אני מאשר קבלת הצעות
והטבות בטלפון או SMS
X